پلی استیشن تروفی ایران اولین و تنها مرجع راهنمایی و داستان کاملا فارسی بازی های رایانه ای
فروشگاه اینترنتی دی سی ماتریکس گیم

The Last of Us Remastered | Trophy Guide

نوشته شده توسط در دسته بندی PlayStation 4

درجه سختی پلتینیوم: 6/10 (البته بسته به مهارت بازیکن فرق میکنه)
تروفی های آفلاین: 19 (5, 9, 5)
تروفی های آنلاین: 5 (1, 2, 2)
میانگین زمان لازم برای گرفتم تروفی : 40-70+ ساعت
حداقل دفعات لازم برای انجام بازی: 2
تعداد تروفایی که احتمال جا انداختن دارن: 0، به علت قابلیت انتخاب Chapter
تروفی های گلیچ شده: در Day One پچی که عرضه شده تقریبا تمامی مشکلات برطرف شده و فعلا هیچ تروفی گلیچ شده ای دیده نشده. تنها موردی که شاید باهاش مواجه بشید، trig نشدن بعضی از صحبت هایی است که با الی میتونید انجام بدید.
تروفی های متصل به هم دارد؟ بله
تروفی های درجه سختی به هم متصل هستند؟ بله

بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ درباره این بازی  ( کلیک کنید )

نکاتی که برای راحتی کار باید رعایت کنید:

1. در ابتدا، بازی رو بر روی هر درجه سختی ای که دوست دارید به پایان برسونید. پیشنهاد من برای این کار، درجه سختی Normal هست چون بازی دارای یه گلیچه که به راحتی میتونید هر درجه سختی ای که رو که دوست دارید روی NG+ انجام بدین، که بعدا توضیح میدم. روی این درجه میتونید به راحتی Collectable ها رو جمع کنید تا برای بار دوم که روی درجه سختی بالاتر میرید مشکلی از این بابت نداشته باشید. از سه جهت روی درجه سختی بالاتر به مشکل برمیخورید. اولا اینکه بازی واقعا سخت میشه و infected ها بیشتر به صدای پاتون حساس میشن که این خودش برای گشت و گذار تو محیط براتون مشکل ایجاد میکنه. مشکل بعدی اینه که روی درجه سختی های بالاتر، مواردی که میتونید بردارید، برق نمیزنن و این کار، تو مکان های تاریک، کار رو برای پیدا کردن و تشخیص collectable ها سخت میکنه! مشکل سوم هم اینکه وسایل مورد نیاز برای crafting بسیار کمیاب و در جاهایی کاملا نایاب هستن، که کار رو، مثلا برای ساخت چاقو برای باز کردن درهای بسته سخت میکنه.

نکته مهم:

حتما دقت داشته باشید که بعد از برداشتن یک Collectible، تا زمانی که به چک پوینت نرسیدید، اون آیتم براتون سیو نمیشه. پس اگر پس از برداشتنش و قبل از چک پوینت، مردید، برای برداشتن دوباره اون آیتم باید اقدام کنید.

2. مورد بعدی این که سعی کنید تمامی جای جای مپ رو برای پیدا کردن کپسول های آپگرید و پیچ و مهره برای آپگرید سلاح ها بگردید. یه نکته مهمی که باید نظر بگیرید اینه که تو آپدیت سلاح ها، از آخرین سلاح شروع کنید، نه از اولین سلاح. دلیل این کار اینه که اسلحه ها در طول مراحل باز میشه براتون و اگر با به پایان رسوندن دور دوم بازی، باز هم نتونستید کل سلاح ها رو آپگرید کنید، حداقل سلاح های اول بازی باقی مونده باشه که لازم نباشه به خاطر آپگرید سلاح آخر، تا پایان بازی رو دوباره تکرار کنید!

3. این بازی دارای تروفی های New Game+ برای هر درجه سختی هست. یعنی اینکه برای مثال بعد از تموم کردن بازی روی Normal، بخش NG+ Normal این بخش بازی میشه که میتونید با نگه داشتن تمامی آپگرید هایی که انجام دادید، بازی رو از ابتدا شروع کنید. اما...
مشکلی که این وسط هست اینه که شما با هر درجه سختی ای که تموم کنید، فقط NG+ اون درجه سختی، و سختی های پایین تر از اون براتون باز میشه. برای مثال وقتی روی Normal تموم کنید، NG+ درجه های Normal و Easy براتون باز میشه. این کار باعث میشه که به مشکل بر بخورید و مجبور باشید بازی رو روی Survivor برید تا بتونید Survivor+ رو باز کنید که واقعا کار مشقت بار و وقت گیری هست. برای این کار راه حلی بسیار ساده هست که توضیح میدم.

روش کار برای آزاد کردن NG+ هر درجه سختی دلخواه:

روش کار به این صورته که اول بازی رو معمولی تموم میکنید. مثلا روی درجه سختی Normal. حالا NG+ نرمال رو میزنید و روی سیو اصلیی سیو میکنید (برای اطمینان یه پشتیبان بگیرید از سیوتون) و اولین مرحله از بازی یعنی Hometown رو تموم میکنید. به محض اینکه وارد مرحله 2 شدید، Pause میکنید و Save میکنید و از بازی خارج شده و به منو برمیگردید. حالا میرید روی چپتر Select و دوباره Hometown رو انتخاب میکنید. حالا میبینید که تمامی درجه سختی ها باز شدن!!! حالا Survival رو انتخاب میکنید و بازی رو دوباره شروع میکنید. اگر قبلا Health Bar ـون رو آپگرید کرده بودید، تو همون ابتدای مرحله 2 که آموزش استفاده از Health Kit رو بهتون میگه متوجه خواهید شد که آپگرید Health بارتون سرجاشه و آپگرید شده است!


It can't be for nothing
Platinum Trophy

خوب این تروفی که معرف حضور همه هست. تمامی تروفی های بازی رو بگیرید تا این براتون باز بشه.


Look for the Light
Find all Firefly Pendants
تمامی پلاک های فایرفلای ها رو پیدا کنید.

این ها پلاک هایی هستن که اعضای فایرفلای بر گردن دارن. این پلاک های کلا 30 عدد هستند که توی کل بازی پخش شدن. پلاک ها در جاهای مختلفی مثل شاخه یک درخت، گوشه یه اتاق به دور از مسیر ماموریت و زیر آب پیدا میشن. اونایی که بالای درخت هستند رو باید با پرتاب یه آجر یا شیشه نوشابه یا با تیرزدن بندازینشون پایین تا بردارید.


Endure and Survive
Collect all comics
تمامی داستان های مصور را پیدا کنید.

14 عدد از این داستانی مصور توی بازی موجوده. شما برای اولین بار توی چپتر 4 با این کالکتبل آشنا میشید. جایی که الی داره یکی از این داستان ها رو میخونه و بعدش با جمله "ادامه دارد..." متوجه میشه. از اینجا به بعد شما باید برای الی بقیه این داستان ها رو پیدا کنید.


It was all just lying there
Find all artifacts
تمامی artifact های موجود را پیدا کنید.

تعداد 85 عدد از این ها توی بازی ریخته. این artifact ها مثل دیگر collectable ها شکل ثابتی ندارن و میتونن شامل یک تکه یادداشت، دستگاه ضبط صوت، نقشه و ... باشند.


I got this
Find all training manuals
تمامی دستورالعمل های مهارتی را پیدا کنید.

تعداد 12 عدد از این دستورالعمل ها توی بازی موجوده که بشکل تکه های کاغذ هستن. این دستورالعمل ها به جویل کمک میکنه تا مهارت Crafting خودش رو بهبود ببخشه و بتونه وسایل بهتری بسازه. از تاثیرات این مهارت ها میشه به بیشتر کردن مقاومت چاقو و یا بیشتر کردن موج انفجار بمب ها اشاره کرد.

 


Scavenger
Found all collectiblesتمامی Collectible ها رو پیدا کنید.توضیحات تک تک این آیتم ها بالاتر داده شد و راهنمای اونا هم توی پست دوم موجوده. کلا 141 عدد کالکتبل هست تو بازی که باید جمع کنید. تعداد و نوع این کالکتبل ها به شرح زیر هست.

 • 85 Artifacts
 • 30 Firefly Pendants
 • 14 Comic Books
 • 12 Training Manuals

شما میتونید تعداد آیتم هایی جمع کردید رو از توی منو و بخش Chapter Select مشاهده کنید. اگر احتمالا آیتمی رو جا انداختید، میتونید با مراجعه به کیف جوئل و تب آخر، از اطلاعات دقیقش با خبر بشید.


Let's gear up
Craft every item
هر وسیله ای رو بسازید.

ساخت وسیله یا همون crafting یکی از مهمترین بخش های گیم پلی این بازیه. ابتدا وسایل به درد بخور مثل الکل و پارچه و تیغه و ... رو باید پیدا کنید و سپس با ادغام اونا به هم دیگه وسایل جدید مثل کیت های سلامی، چاقو و ... بسازید. این وسایل مورد نیاز در جای جای مکان های بازی مثل گوشه های اتاق، داخل آشغال ها، کمدها، کشوها و درب های قفلی که باید با چاقو باز بشن پیدا میشن. در ابتدای بازی شما قابلیت ساختن تمامی وسایل رو ندارید و رفته رفته فرمول اونا رو در طول بازی یاد میگیرید. آخرین فرمولی هم که یاد میگیرید، بمب دودی (Smoke Bomb) هست که توی چپتر 5 با برداشتنش از قفسه اولین اتاقی که با الی واردش میشید براتون باز میشه. حالا با رفتن به بخش کیف جوئل، میتونید کار ساختن رو انجام بدید. شما از هر وسیله ای فقط میتونید 3 عدد بسازید. لیست مواردی که میتونید، و باید بسازید به این صورته:

 • Melee Upgrade - سلاح سرد + تیغه + چسب نواری
 • Shiv - تیغه + چسب نواری
 • Health Kit - پارچه + الکل
 • Molotov Cocktail - پارچه + الکل
 • Bomb - تیغه + مواد انفجاری
 • Smoke Bomb - شکر + مواد انفجاری

تروفی خیلی راحته و اصلا فکر کردن نمیخواد، بصورت طبیعی و بدون اینکه متوجه بشید در طول بازی براتون باز میشه. کافیه از هر مورد یکی بسازید تا تروفی مال شما بشه.


Master of Unlocking
Unlock all shiv doors
تمامی درهایی که با چاقو باز میشن رو باز کنید.

در طول بازی با درهایی مواجه خواهید شد که بصورت عادی باز نمیشن و نیاز به عدد چاقو برای باز شدن دارن. پشت این درها اتاق هایی هست که دارای وسایل ابتدایی زیادی است که میشه گفت چیزی شبیه به اتاق گنج تو دیگر بازی هاست! کلا 13 عدد از این در ها تو بازی هست که باید با چاقو باز بشن. دقت کنید که چاقویی که برای باز کردن نیاز هست باید در سلامت کامل باشه. یعنی اگر چاقوتون رو قبلا روی یه clicker استفاده کردید و مقاومت چاقو پایین اومده، نمیتونید از اون برای باز کردن در استفاده کنید. همونطور که در ابتدای این راهنما گفته شد روی درجه نرمال برید بازی رو تا مواد لازم برای ساختن چاقو راحت بدست بیاد.


Everything we've been through
Fully upgrade Joel with supplements
جوئل رو به طور کامل آپگرید کنید.

در طول بازی و وقتی به دنبال وسایل میگردید با مواردی مواجه میشید که به شکل همین عکس تروفی هستند و شکل قرص مانند دارن. این قرص ها برای آپگرید کردن قابلیت های جویل مورد استفاده قرار میگیره. با رفتن به داخل کیف جوئل و تب دوم، میتونید این قبلیت ها رو مشاهده کنید. تمامی این قابلیت ها باید ارتقا پیدا کنن تا تروفی براتون باز بشه. رو دفعه اولی که بازی رو انجام میدید به احتمال خیلی زیاد نمیتونید این رو بگیرید و بار دومی که بازی رو روی NG+ شروع میکنید، در نیمه های بازی مقدار کافی قرص برای ارتقای کامل بدست خواهید آورد. مقدار قرصی که نیاز دارید برای ارتقای کامل به شرح زیر است:

 • Maximum Health: 50 > 100
 • Crafting Speed: 25 > 30 > 50
 • Healing Speed: 30 > 40 > 50
 • Weapon Sway: 50 > 100
 • Shiv Master: 75 > 150 (نیازی به ارتقای این بخش برای گرفتن تروفی ندارید.)


For emergencies only
Fully upgrade all weapons
تمامی سلاح ها را بطور کامل ارتقا دهید.

در طول بازی خیلی زود با میز کار آشنا خواهید شد. میز کاری که بر روی اون میتونید سلاح هایی که دارید رو ارتقا بدید و قدرت اونا رو بیشتر کنید. برای ارتقای اسلحه ها شما نیاز به قطعات دارید. این قطعات در همه جای بازی ریخته و فقط باید با دقت جای جای بازی رو بگردید. نماد این قطعات به شکل پیچ و مهره است و تا جایی که میتونید از اینا جمع کنید چون تو سری اولی که بازی میکنید نمیتونید تمامی سلحه ها رو آپگرید کنید و باید خودتون رو برای دور دوم و NG+ آماده کنید. در کل شما به 2510 قطعه پیچ و مهره برای ارتقای تمامی سلاح ها نیازی خواهید داشت. یه مورد خیلی مهم رو من در ابتدای این راهنما گفتم که دوباره اینجا هم اون رو نقل قول میکنم و باید باید به اون دقت کنید و الا خودتون رو به مشکل میندازید.

 

نکته مهمی که باید نظر بگیرید اینه که تو آپدیت سلاح ها، از آخرین سلاح شروع کنید، نه از اولین سلاح. دلیل این کار اینه که اسلحه ها در طول مراحل باز میشه براتون و اگر با به پایان رسوندن دور دوم بازی، باز هم نتونستید کل سلاح ها رو آپگرید کنید، حداقل سلاح های اول بازی باقی مونده باشه که لازم نباشه به خاطر آپگرید سلاح آخر، تا پایان بازی رو دوباره تکرار کنید!


I want to talk about it
Engage in all optional conversations
در تمامی صحبت های اختیاری شرکت کنید.

در روند بازی، کاراکترها بنا به محیط و موردی که توی محیط اتفاق افتاده می ایستن و مثلا به یه منظره خیره میشن. در این لحظه اگر شما به اونا نزدیک بشید شاهد یه گزینه بشکل عکس تروفی (دایالوگ) روی سر اونا خواهید بود که با فشار دادن دکمه (مثلث) کاراکتر با جوئل شروع به حرف زدن میکنه. البته گاها نیز شروع کننده این دایالوگ ها خود جوئل خواهد بود که در این مواقع این گزینه مثلا بر روی یک آیتم نمایش داده میشه. کلا 37 عدد از این دایالوگ ها توی بازی موجوده که باید انجام بدید.

 


That's all I got
Survive all of Ellie's jokes
از تمامی جک های الی جون سالم به در ببرید. ( به همشون گوش بدید)

از چپتر 5 موقعیت هایی پیش میاد که الی برای تغییر جو، کتاب جک خودش رو درمیاره تا براتون لطیفه بخونه. این لطیفه ها دقیقا مثل دایالوگ های اختیاری با دکمه مثلث فعال میشن. بعد از هربار خوندن لطیفه دوباره دکمه مثلث روی سرش ظاهر میشه. اینقدر این کار رو تکرار کنید تا الی خودش کتاب رو بذاره کنار. در کل 5 بار الی کتابش رو در میاره تا جک بخونه براتون و شما باید در هر 5 بار به کل لطیفه ها گوش بدید.


No Matter What - Easy
Complete the game on Easy
بازی رو روی درجه سختی Easy تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.


No Matter What - Normal
Complete the game on Normal
بازی رو روی درجه سختی Normal تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.

No Matter What - Hard
Complete the game on Hard
بازی رو روی درجه سختی Hard تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.


No Matter What - Survivor
Complete the game on Survivor
بازی رو روی درجه سختی Survivor تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.


The Last of Us - Easy +
Complete the game on Easy +
بازی رو روی NG+ Easy تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.


The Last of Us - Normal +
Complete the game on Normal +
بازی رو روی NG+ Normal تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.


The Last of Us - Hard +
Complete the game on Hard +
بازی رو روی NG+ Hard تموم کنید.

به راهنمای تروفی The Last of Us - Survivor + مراجعه کنید.

The Last of Us - Survivor +
Complete the game on Survivor +
بازی رو روی NG+ Survivor تموم کنید.

برای اینکه خیلی راحت در 2 بار تمامی تروفی های درجات سختی رو بگیرید و به مشکل برنخورید، توضیحاتی در پست اول و نکته 3 داده شده که اینجا نقل قول میکنم.

3. این بازی دارای تروفی های New Game+ برای هر درجه سختی هست. یعنی اینکه برای مثال بعد از تموم کردن بازی روی Normal، بخش NG+ Normal این بخش بازی میشه که میتونید با نگه داشتن تمامی آپگرید هایی که انجام دادید، بازی رو از ابتدا شروع کنید. اما...
مشکلی که این وسط هست اینه که شما با هر درجه سختی ای که تموم کنید، فقط NG+ اون درجه سختی، و سختی های پایین تر از اون براتون باز میشه. برای مثال وقتی روی Normal تموم کنید، NG+ درجه های Normal و Easy براتون باز میشه. این کار باعث میشه که به مشکل بر بخورید و مجبور باشید بازی رو روی Survivor برید تا بتونید Survivor+ رو باز کنید که واقعا کار مشقت بار و وقت گیری هست. برای این کار راه حلی بسیار ساده هست که توضیح میدم.

روش کار برای آزاد کردن NG+ هر درجه سختی دلخواه:

روش کار به این صورته که اول بازی رو معمولی تموم میکنید. مثلا روی درجه سختی Normal. حالا NG+ نرمال رو میزنید و روی سیو اصلیی سیو میکنید (برای اطمینان یه پشتیبان بگیرید از سیوتون) و اولین مرحله از بازی یعنی Hometown رو تموم میکنید. به محض اینکه وارد مرحله 2 شدید، Pause میکنید و Save میکنید و از بازی خارج شده و به منو برمیگردید. حالا میرید روی چپتر Select و دوباره Hometown رو انتخاب میکنید. حالا میبینید که تمامی درجه سختی ها باز شدن!!! حالا Survival رو انتخاب میکنید و بازی رو دوباره شروع میکنید. اگر قبلا Health Bar ـون رو آپگرید کرده بودید، تو همون ابتدای مرحله 2 که آموزش استفاده از Health Kit رو بهتون میگه متوجه خواهید شد که آپگرید Health بارتون سرجاشه و آپگرید شده است!

در کل پیشنهاد من اینه که اول بازی رو روی Normal برید و تا جایی که میتونید تمامی پیچ مهره ها برای ارتقا سلاح و کپسول ها برای ارتقای خود جوئل و باز کردن تمامی درهایی که نیاز به چاقو دارن رو پیدا کنید. چون روی درجه نرمال، مقدار آیتم هایی که میده خیلی زیاده (روی Easy حتی بیشتر هم هست) و با بالا رفتن درجه سختی، ای آیتم ها خیلی نایاب میشن و شاید تو کل 1 مرحله به سختی بتونید مثلا یه چاقو بسازید! بعد از انجام این کار. طبق دستورالعمل بالا Survivor+ رو شروع کنید و باقی مونده آپگرید ها رو بگیرید. اگر تمامی نکته های این راهنما رو رعایت کنید، تقریبا تو نصفه های Survivor+ تمامی تروفی های ارتقا و ... رو گرفته اید. و اگر سلاحی بدون ارتقا مونده باشه بار سوم و روی easy+ در عرض نیم ساعت همرو میگیرید.

بخش مولتی پلیر:


Knowing the Basics
Win a game of Supply Raid and Survivors in find match
در هر یک از مودهای Survivor و Supply Raid یک بازی رو برنده شوید.

در بازی اصلی و بدون در نظر گرفتن DLC ها، دو Mode برای مالتی پلیر وجود دارد که برای گرفتن این تروفی کافی است در هر یک از این دو مد، یک بازی رو برنده بشین.

Supply Raid - این مد دقیقا همان مد Team Death match در دیگر بازی هاست. دو گروه 4 نفره در مقابل هم قرار میگیرند و اولین تیمی که تعداد 20 نفر از تیم دشمن را از پا در بیاره برنده بازی میشه.

Survivors - اگر شما قبلا مالتی پلیر Uncharted رو بازی کردید، این مد برای شما خیلی آشناست. در آنچارتد این مد با نام Elimination شناخته میشد که در آن تیمی که 4 راند از بازی رو ببرد، برنده بازی است. منتهی فرق این مد با بالایی اینجاست که در این مد respawn ـی وجود ندارد و اگر در بازی بمیرید، دیگر زنده نخواهید شد تا راند به پایان برسد.

Populace
Build your clan to 40 people in Factions
مردم کلن خود را به 40 نفر برسانید.

بعد از هر بازی آنلاینی که انجام میدید، مقداری وسایل زندگی و خورد و خوراک و کلا هر چیزی که برای زنده ماندن نیاز است بدست می آورید. این وسایل در میان نقشه ها و حتی از جسد کسانی که میکشید بدست میاد. حتی امتیازی که در طول بازی میگیرید بر روی این موارد تاثیر مستقیم داره. بعد از هر بازی تعداد نفرات کلن شما، به نسبت بازی ای که انجام دادید، افزایش میابه و تعداد بیشتر انسان، مساوی است با مقدار بیشتر وسایل برای زنده نگه داشتنشون. پس سعی کنید خود بازی کنید و هر چی دم دستتون اومد در حین بازی جمع کنید، تا بتونید این اعضا رو به 40 برسونید.


Firefly
Complete the Firefly Journey
بخش فایرفلای ها رو تو آنلاین به پایان برسونید.

برای این تروفی، به تروفی پایینی مراجعه کنید.


Hunter
Complete the Hunter Journey
بخش هانتر ها رو توی آنلاین به پایان برسونید.

دو گروه آنلاین این بازی تشکیل شده از Fireflyها و Hunterها که در ابتدای ورود به بخش مالتی پلیر باید یکی از این دو گروهک رو انتخاب کنید. این انتخاب تا پایان سفر در بخش مالتی پلیر با شما همراه خواهد بود و امکان تعویض اون وجود نداره مگر اینکه: 1. بطور کامل بخش رو تموم کنید. 2. کل کلن شما از بین بره و موفق به اتمام بخش نباشید. در ابتدا احتمال داره کمی توی این بخش گیج بشید، اما نگران نباشید و خیلی ساده به بازی کردن ادامه بدید و فقط حواستون به ماموریت هایی که در طول بازیتون بهتون محول میشه باشه. ماموریت ها چیزایی مثل excecution کرد دشمن، Mark کردن دشمن و ... هستن. این ماموریت ها دارای رسیک از دست رفتن اعضای کلن هستن که درصد اونا رو نوشته. برای مثال یه ماموریت دارای 40% ریسک و یکی دارای 60% ریسک خواهد بود. دقت کنید که شما حتی با 1 نفر عضو هم میتونید سفر رو به پایان برسونید. اما... بعضی از ماموریت ها هستن که دارای 100% ریسک هستن. یعنی اگر ماموریت رو خراب کنید، کل کلن شما نابود خواهد شد و مجبورید دوباره از اول شروع کنید. در طول سفر کلا 5 عدد از این ماموریت های 100% وجود داده که به ترتیب:

 • Week 6, Day 1
 • Week 8, Day 2
 • Week 10, Day 3
 • Week 11, Day 6
 • Week 12, Day 4

شما باهاشون مواجه خواهید شد. همونطور که بالاتر گفتم به هیچ وجه نباید این ماموریت ها رو خراب کنید و الا کل سفر از بین میره. شما باید 12 هفته داخل بازی در سفر دووم بیارید. (هر بازی = هر 1 روز در داخل بازی که جمعا باید 84 عدد بازی انجام بدین). ماموریت های آسون تر رو برای روزهایی نگه دارید که دارای 100% ریسک هستن تا راحتتر بتونید اون روز ها رو رد کنید.

نکته: ظاهرا یه نفر از یه گلیچ پیدا کرده که کلن خودتون رو از دست ندید. روش هم به این صورت هست که وقتی توی یه ماموریت 100% هستید و در آخرای بازی دیدید دیگه کار از کار گذشته و نتونستید ماموریت رو به سرانجام برسونید، سریعا بیاید توی XMB و بازی رو Close کنید. بدین صورت بازی آنلاین شما ثبت نمیشه و ماموریت براتون ریست میشه. (من خودم هنوز تست نکردم.)

راهنمای نوشتاری Collectible ها

20 Years Later

Artifact - Military Pamphlet - داستانی (شما اتوماتیک اینو بدست میارید و مربوط به بخش داستانی هست.)Artifact – Boston Q.Z. Map - داستانی

Conversation #1: در بخش دوم این چپتر به نام Quarantine Zone وقتی شما با Tess به سمت محل ورود و خروج و به اصطلاح Checkpoint دارید میرید. قبل از اینکه نزدیک اون منطقه بشید، درست روبروی محل چک پوینت اون سمت خیابون، دو نفر ( یه مرد و یه زن) با هم در حال صحبت هستن. وقتی کنارشون برید آیکون صحبت روی سرشون نمایان میشه.

Beyond the Wall

Conversation #2: زمانی که شما با Tess از زیرزمین وسایلتون رو برداشتین و اولین باز از ساختمون میاید بیرون. Tess بیرون در می ایسته و آیکون صحبت کردن روی سرش مشخص میشه.Firefly Pendant – David Michael Vigil: بعد از اینکه نرده بودن رو گذاشتید و از ساختمون بالا رفتید، قبل از اینکه به دنبال Tess از پله ها پایین بپرید، به اتاق کنار پله ها برید. پلاک روی میز بین دو محل خواب خواهد بود.
Artifact – Note To Brother - بعد از اینکه برای اولین بار با زامبی ها مواجه شدید، راهتون از طبقه بالا خواهد بود. تو طبقه بالا قبل از اینکه از ساختمون بیرون بپرید، به سمت چپ نگاه کنید. دری اتاقی رو خواهید دید که بسته است. آرتیفکت داخل این اتاقه.
Firefly Pendant – Ben Glueck- بعد از اینکه تکه چوب بلند رو دادید به Tess و از روش عبور کردید و به بیرون ساختمون رسیدید، راهتون رو ادامه بدید تا برسید به یه در که قراره ازش برید تو. قبل از اینکه از در وارد بشید، به درخت های اون منطقه نگاهی بندازید. این پلاک از شاخه درخت آویزون شده. به وسیله آجری چیزی یا با شلیک گلوله پلاک رو پایین بندازید و بر دارید.

The Slums:

Artifact – Drafting Notice – در ابتدای این مرحله شما از داخل یه اتوبوس رد میشید. وقتی از اتوبوس خارج شدید به بخش پشتی حیاط برید و این نوشته رو روی زمین پیدا خواهید.
Artifact – Wanted Poster – دقیقا بعد از آیتم بالایی، بر روی دیوار کناری نگاه کنید تا پوستر رو ببینید.
Artifact –Warehouse key – جلوتر شما از میون سیم های پاره، پایین میپرید. اینجا با چند نفر درگیر میشید و یکی از اونا کلید در مورد نظر برای ادامه مرحله رو در اختیار داره که بعد از کشتنش بر میدارید.
Artifact – Shipping Manifest – وقتی برای اولین بار "رابرت" رو مشاهده کردید، توی یه منطقه پر از دشمن خواهید بود. از همونجایی که هستید به سمت راست و کنار لپه آب برید. این نوشته روی زمین در کنار جعبه آشغال مانند خواهد بود.
Artifact – Dock Notes – بعد از برداشتن این آیتم، اگر جلوتون رو نگاه کنید یه کانتینر میبینید که دو طرفش بازه و میتونید از توش رد بشید (کانتینر رو گفتم که شما رو تو مسیر درستی قرار بدم و الا آیتم تو کانتینر نیست). از توی کانتینر مستقیم جلو برید تا برسید به مکان تقریبا تاریک زیر سقف. اونجا روی زمین میتونید این آیتم رو ببینید.

The Cargo

Firefly Pendant - Philip Liu - وقتی برای اولین بار با الی هستید، چند جسد روبروتون میبینید. این پلاک کنار یکی از این جسد ها افتاده.

Outside

Artifact – Tess’ List – بعد از دیدن کات سینی که جوئل روی مبل میگیره میخوابه، به اتاقی که جوئل خوابیده بود برگردید و لیست رو از روی میز بردارید.
Conversation #3 - بعد از برداشتن آیتم بالا، Tess کنار پنجره وایستاده و بیرون رو نگاه میکنه. کنارش برید و باهاش حرف بزنید.
Artifact – Patrol Routes Map – بعد از این کار شما سوار یه آسانسور مانند شده و به زیرزمین میرید. همین که به زیرزمین رسیدید، به سمت راست و کنار دیوار نگاه کنید.

Downtown

Artifact – Evacuation Leaflet – وقتی از دست پلیس ها فرار کردید و از توی تونل ها و فاضلاب ها گذشتید، به یه بزرگراه شکسته و نشست کرده میرسید که باید از تکه های اون بالا برید. همون جایی که الی شروع میکنه حرف زدن در مورد ساختمون های بلند ( روبروتون 2 تا ساختمون بلند قرار دارن که روی هم افتادن). به محض اینکه رسیدید بالا و از کنار تابلوهایی مثل ایست ممنوع رد شدید روی زمین رو نگاه کنید و باید این آیتم رو ببینید.
Firefly Pendant - Joseph Lenz – بعد از آیتم بالایی شما بالاتر میرید تا جایی که میرسید به گوشه تپه مانند که از اونجا ساختمون مقصد دیده میشه و Tess هم روی لبه وایساده. برمیگردید و از یه جای سوراخ مانند رد میشید. حالا اینجا به جای اینکه داخل ساختمون سمت چپ بشید (مسیر اصلی) راه رو مستقیم برید تا در انتها برسید به یه درخت. پلاک بالای شاخه درخته.
Conversation #4 - وقتی وارد ساختمون شدید، سر راحتون به یه سرباز مرده برمیخورید. دایالوگ بر روی این سرباز انجام میگیره.
Artifact – Field Ops Log – بعد از سرباز مرده، راحتون از پله ها به سمت بالا ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از اولین بخش پله ها، میان پله ها یه سرباز مرده دیگه میبنید. نوشته کنار این سرباز افتاده.
Shiv Door #1 - (درب هایی که با چاقو باز میشن) - بعد از اینکه توسط کلیکر قافلگیر شدید، توی همین طبقه و کمی جلوتر این درب قرار داره.
Artifact – Firefly Map – راهتون رو ادامه بدید تا برسید به تهتانی ترین بخش ساختمون که شبیه یه سالن ورزشی یا مترو یا چنین چیزیه. اولش با یه جسد مواجه میشید که کنارش کوکتل مولوتوف هست. بعد از این جسد، چندتا پله هست که بالاش یه جسد دیگه افتاده. نقشه کنار این جسده.
Artifact – Note to Derek – بعد از آیتم بالایی، به جایی میرسید که پر از کلیکره. مسیر رو به سمت چپ بگیرید تا وارد یه مغازه بشید. این آیتم توی کشوی میز پیشخوان هست.

Museum

Artifact – Medical Pamphlet - بعد از اینکه از ساختمون خارج شدید، شما به وسیله یه جعبه زباله، از بالای یه کامیون به سمت دیگه اش میپرید. همین که پایین پریدید، برگردید و برید داخل کانتینر کامیون و آیتم رو بر دارید.
Firefly Pendant - Michael Kiper - بعد از دیدن اولین میزکار برای آپگرید اسلحه، راه خودتون رو ادامه بدید تا برسید به یه قسمتی که بخشی از سقف خراب شده و ریخته. (همون جایی که الی میخوره به یه کوزه و کوزه میشکنه). اینجا به جای اینکه از بخش راست این سقف بالا برید، یه سمت چپ نگاه کنید و از لبه نازک کنار دیوار بالا برید. مسیر رو ادامه بدید تا این پلاک رو داخل یکی از جعبه های موزه پیدا کنید.
Shiv Door #2 - بعد از اینکه از Tess و الی جدا افتادید، مسیر سمت چپ موزه رو نگاه کنید. اونجا یه کافه تریا هست. این در داخل کافرتریاست.
Conversation #5 - آخرین طبقه موزه، همونجایی که صدای فریاد الی رو میشنوید و با Tess با چندین زامبی درگیری شدیدی اتفاق می افته. بعد از کشتن همه زامبی ها، از پنجره خارج نشید! صبر کنید تا Tess و الی بیان کنار پنجره. حالا میتونید با Tess صحبت کنید.
Conversation #6 - دقیقا تو همین مکان، بعد از تس، با الی حرف بزنید.

The Capitol Building

Artifact – Firefly Orders – بعد از دیدن کات سین و رد شدن از روی سقف ساختمون ها، از یه سری پله پایین خواهید رفت. وقتی به آخر پله ها رسیدید، به سمت راست و پشت سرتون نگاه کنید تا این آیتم رو کنار جسد پید کنید.
Firefly Pendant - Melinda Davidson – در ادامه شما از داخل آب های لجنی رد میشید. قبل از اینکه به سمت ساختمون اصلی برید، در سمت چپ یه مناره و یه چیز مقبره مانند میبینید. مدال داخل این مقبره و زیر آبه. وقتی کنارش برسید، آیکونش براتون نمایان میشه.
Artifact – Smuggler Note – بعد از فرار کردن از دست سرباز ها و گذشتن از زیر آب های داخل مترو، حالا الی روی لبه ایستاده و منتظره که شما تکه چون رو بیارید تا بپره روش. قبل از این کار خودتون برید کنار الی و کنار جسد این آیتم رو بردارید.
Firefly Pendant - Shiyao Jiang – دقیقا از کنار جسد یه راه زیر آبی دیگه خواهید دید که توسط سنگ ها مسدود شده. از زیر آب و سنگ ها رد بشید تا زیرآبی به یه اتاق کار برسید. این پلاک روی قفسه های این اتاق منتظره.

The Woods

Artifact - Pills Note – بعد از رد شدن از جنگل، به جایی میرسید که باید الی رو از بالای فنس بسته بفرستید تا فنس رو باز کنه براتون. قبل از این به سمت راست فنس نگاه کنید تا پله هایی رو ببینید که به طبقه بالای ساختمونی منتهی میشه. این آیتم توی اتاق این ساختمون هست.
Shiv Door #3 – سمت چپ همون فنسی که توضیح دادم این در قرار داره.
Conversation #7 - وقتی از فنس رد شدید اونور خیابون یه مغازه پیتزا فروشی هست که داخلش یه دستگاه آرکید بازی هست. به کنار این دستگاه برید و منتظر الی بمونید تا بیاد و دکمه دایالوگ روش نمایان بشه.
Artifact - Perimeter Note – کمی جلوتر تو نبش یه کوچه مغازه موزیک فروشی میبینید. این نوشته تو اتاق پشتی این مغازه است.
Shiv Door #4 – این در، پشت مغازه موزیک فروشی قرار داره.
Artifact - Note to Bob – این نوشته تو انتهای خیابونی قرار داره که مغازه موزیک فروشی بود. خیابون مسدود شده و نوشته روی سیم خاردار های اونه.
Firefly Pendant - Hui Wang - روبروی مغازه موزیک فروشی یه ماشین RV (ماشین سالون مثل همونی که توی سریال Breaking Bad بود) قراره داره. پلاک بالای این ماشیه. برای رسیدن به بالای RV ، از ماشین پلیس روبروی اون استفاده کنید.
Artifact - Note to Rachel – بعد از پیدا کردن تیرکمون روی کانتینر، با استفاده از چوب از سقف چندتا ساختمون رد میشید و بعد از نرده بان پایین میاید. از کوچه که خارج شدید، سمت راستتون مسیر اصلی قرار داره که داره بمب ها رو برای گذشتن منفجر کنید. قبل از این کار به انتهای سمت چپ نگاه کنید تا یه در رو ببینید که یه زامبی هم پشتش داره در رو تکون میده. این نوشته تو طبقه فوقانی این ساختمون قرار داره.

Safehouse

Artifact - Bill’s Map – این آیتم دقیقا تو شروع چپتر قرار داره. جایی که Bill به شما میگه قبل از حرکت هرچی میخواید بردارید. این نقشه دقیقا جلوتون و سمت راسته.
Artifact - Fences Note – این نوت هم دقیقا همونجا، تو اتاق پشت سرتون هست.
Training Manual – Shiv: Sharpening – این آیتم هم تو همین مکان روی پیشخوان بار قرار داره.
Conversation #8 - توی همین بار، روی یکی از میزهای مشتری، یه شطرنج قرار داره که شروع کننده دایالوگ هست.
Artifact - Hunters Note – وقتی از بار خارج شدید و از پله ها بالا رفتید، به سمت راست و اتاق پشتی بپیچید و نوشته رو پیدا کنید.
Firefly Pendant - Alex Raymond Vincent – سر راهتون به مکانی میرسید که کلی زامبی و کلیکر بهتون حمله میکنن. بعد از اینکه همشون رو کشتید یه آمبولانس میبینید. جلوی آمبولانس یه چراغ راهنمای هست. این پلاک از بالای این چراغ آویزون شده.

Graveyard

Toolbox #1 - این جعبه ابزار توی زیرزمین کلیسایی قرار داره واردش میشید. همونجایی که Bill بمب تیغه ای رو بهتون میده.
Artifact - Bombs Note – از پله ها بالا برید تا به محوطه اصلی کلسیا برسید. کنار جایی که کشیش موعظه میکنه یه اتاق هست. نوشته روی میز توی این اتاق قرار داره.
Firefly Pendant - Peter Mrozic - بعد از خارج شدن از کلسیا و رد شدن از کلیکر ها و رسیدن به خیابون، دو تا زامبی روبروتون و یه زامبی تو سمت چپ خیابون قرار داره. به طرف 2 تا زامبی برید و از چوب های شکسته وارد حیاط بشید. سمت راست جایی که وارد شدید یه ساختمون سبز-آبی قرار داره. توی این ساختمون و اتاق لباس شویی، پلاک روی لباس شویی قرار داره.
Artifact - Boy’s Diary – در ادامه به خونه ای مرسید که تو حیاطش یه استخر داره که آبش خشک شده. طبقه بالای این ساختمون تو اتاقی که تخت خواب هست این نوشته رو پیدا میکنید.
Conversation #9 - توی همین اتاق الی میاد پیشتون رو آیکون دایالوگ نمایان میشه

.
High School Escape

Conversation #10 - بعد از فرار از دست زامبی ها، وارد خونه ای میشید که Bill دوستش رو میبینه که خودش رو دار زده. توی این خونه قبل از اینکه ماشین رو از گاراژ هول بدید بیرون، با الی که پشت فرمون نشسته صحبت کنید.
Artifact - Note from Frank – توی همین خونه یه اتاق پشتی قرار داره. نوشته رو میتونید روی میز این اتاق پیدا کنید.
Artifact – Note from Frank (take two) – بعد از برداشتن نوشته بالایی، به طرف Bill برید که تکیه داره به ماشین. اینجا باهاش صحبت کنید و نوشته رو بدید بهش. بیل بعد از خوندن نامه اون رو مچاله میکنه و زمین میندازه. نامه رو دوباره از روی زمین بردارید.
Conversation #11 - این همون صحبتی هست که وقتی میخواید نامه رو بدید انجام میشه.
Artifact - Siphon Hose – این آیتم تو آخر چپتر توی داستان و کات سین ها بهتون تعلق میگیره و لازم نیست کاری انجام بدید.

Alone and Forsaken

Comic Book - Force Carrier – این به داستان مربوطه و الی خودش پیدا میکنه.
Artifact - Tourist Manifest – به کمک الی کرکره گاراژ رو بلند میکنید و داخلش میشید. این آیتم سمت راست اتاق قرار داره.
Conversation #12 - توی همین اتاق با الی صحبت کنید.
Toolbox #2 - توی همین گاراژ کنار در گاراژ.
Training Manual – Health: Splinting – طبقه دوم همین ساختمون، سمت راست راهرو رو بگردید.
Artifact - Ambush Map – در انتهای راهرو یه در هست که توی اتاقش یه میز آپگرید اسلحه است. این نقشه روی دیوار این اتاق قرار داره.
Comic Book - Termination Shock – بعد از اینکه از ساختمون بیرون رفتید، از بالای پله ها پایین میپرید. وقتی وارد خیابون شدید، جلوتون یه اتوبوس هست. وارد اتوبوس بشید و داستان مصور رو تو انتهای اتوبوس بردارید.
Conversation #13 - سمت دیگر اتوبوس به ماشین سفید هست که یه جسد هم بین درش افتاده. منتظر الی باشید تا بیاد و باهاش صحبت کنید.
Joke Location #1 - یکم جلوتر سه نفر دشمن میبینید که از بالای اتوبوس اونور محوطه پایین میان. اتوبوسی که خودتون هم باید از بالاش وارد محیط بعدی بشید. یا هر سه دشمن رو بکشید یا مخفی بشید تا راهشون رو بگیرن و برن. قبل از اینکه از اتوبوس بالا برید، کنارش منتظر باشید تا الی بیاد و آیکون های دایالوگ رو بزنید و به جک های بیمزه الی گوش بدید
Artifact - Lost Hill Note – وقتی از بالای اتوبوس پایین پریدید، به پیشخوان سمت راست برید. این نوشته زیر پیشخوان قرار داره.
Conversation #14 - دقیقا حایی که نوشته بالا رو برداشتید، برگردید و به دیوار نگاه کنید. روی دیوار نوشته گرافیتی میبینید. منتظر باشید تا الی متوجه نقاشی بشه و باهاش صحبت کنید.
Artifact - Traitors Flyer – توضیح این آیتم یکم سخته. بعد از رد شدن از Checkpoint، به یه جایی میرسید که 3 تا دشمن وسط حیاط در حال صحبت کردن هستن. همونجایی که اولین بار این دشمن ها دارن صحبت میکنن رو، روی دیوار ها رو بگردید. روی یکی از دیوار ها یه نوشته پوستر مانند میبیند.
Firefly Pendant - Kazden Risk - برای ادامه راه حالا باید داخل کتاب فروشی بزرگ بشید. قبل از اینکه وارد بشید، وقتی رو به کتاب فروشی وایستادید، سمت چپتون یه کوچه هست که تا ته کتاب فروشی ادامه داره. (یه پله هم به طبقه دوم کتاب خونه موجوده) این کوچه رو تا انتها برید و پلاک رو میتونید روی زمین ببینید.
Artifact - Abandon Zone Note – توی اولین طبقه کتاب فروشی و توی اتاق سمت راست انتهای کتاب فروشی.
Artifact - Applicant Checklist – این آیتم زیر پله های طبقه بالا، تو بخش جلویی ساختمون قرار داره.
Shiv #5 – طبقه دوم کتاب خونه. تو انتها شما یه کافه تریا میبینید. این در سمت راست کافه قرار داره.
Artifact - Lost Areas Map – این آیتم پشت در، تو نوشته بالا قرار داره.
Joke Location #2 - اول باید کل آدم های داخل کتاب فروشی رو ترو تمیز کنید. بعدش برید و نزدیک خروجی طبقه دوم منتظر الی باشید تا بیاد و کتاب جکش رو آماده کنه.
Conversation #15 - بعد از گذشتن از منطقه کتاب خونه، به جایی میرسید که یه کات سین میبیند که یه دشمن اون دور ها با دوستش داره میره و تخته رو میندازه رو ماشین. بعد از تموم شدن کات سین به پشت سرتون برگردید و روی شیشه مغازه ها عکس سه نفر مانکن تبلیغاتی میبینید. وسطی یه دختر صورتی پوش لاغر اندامه. جلوش وایستید و منتظر الی بمونید تا بیاد و باهاش صحبت کنید.
Joke Location #3 - اول باید صحبت بالایی رو انجام بدید. بعد از انجام صحبت، الی برای چند دقیقه اینو اونور رو نگاه میکنه و میگرده. بعدش یه جا وای میسه و کتاب لطیفه رو آماده میکنه.
Shiv #6 – درست وقتی که کات سینی که بالا توضیح دادم تموم شد، به سمت چپ نگاه کنید. یه در رو میبینید که روش خیلی بزرگ با رنگ قرمز علامت X زدن.
Artifact - Mother’s Letter – پشت دری که با چاقو بازش کردید. (درب بالایی)
Artifact - Stash Note – در ادامه برای رد شدن از منطقه آب، شما وارد یه کافی شاپ میشید. این آیتم رو میتونید تو طبقه دوم این کافی شاپ پیدا کنید.

Hotel Lobby

 

Conversation #16 - بعد از رد شدن از روی کامیون ها، پایین میپرید و وارد لابی هتل میشید. سمت چپ رو نگاه کنید و بار هتل رو میبینید. اونجا یه دستگاه قهوه ساز هست که آیکون صحبت روش دیده میشه.
Artifact - Note to Staff – بعد از اینکه نرده بان رو گذاشتید و بالا رفتید، به سمت راست برید و این نت رو جلوی درب آسانسور پیدا میکنید.
Training Manual - Shiv: Reinforcement – بعد از پیدا کردن نوشته بالایی، دوباره پایین بیفتید و به سمت چپ برید. یه اتاق کوچیک هست که توش یه گاوصندوقه. حالا میتونید گاو صندوق رو باز کنید و آیتم رو بردارید.
Joke Location

اندکی درباره

اولین و تنها نویسنده و سازنده ویدئو های راهنمایی بازی های رایانه ای به زبان فارسی در جهان

49 نظر درباره “The Last of Us Remastered | Trophy Guide”

 1. mohammad نوشته است

  سلام خسته نباشی،
  اگر مثل بازی عکس میزاشتی خوب میشد یا حتی از عکسای خوده سایت استفاده کن بزار اینجا.

 2. milad نوشته است

  سلام میخواستم بپرسم خودتون اینارو گرفتین یعنی مطمین باشم میشه همه تروفیهارو گرفت چون من دقیقا دارم کار شما رو انجام میدم

 3. milad نوشته است

  سلان من joke location ها رو انجام دادن الان پنجمیشم انجام دادم رسیده به اونجا ولی دومیشو جا انداخته بودم الان باید چیکار کنم تا بتونم تروفیشو بگیرم ممنون

 4. milad نوشته است

  بازم سلام و ببخشید من juke location 2 رو باز رفتم از طریق chapter select شما گفتی جلو در خروجی طبقه دوم نزدیکش وایسم در اولیش یا دومیش من همه جاش رو امتحان کردم ولی هیچی نیومد

 5. milad نوشته است

  سلام من همه صحبتا با اون چیزا که باید جمع میکردم رو گرفتم دقیق141شده دیدم بعد اون تروفیscavenger رو هنوز بهم نداده چیکار کنم؟

 6. amir نوشته است

  اینو حداقل باید 20 بار تموم کنی تا پلات بشه —— بابا پدرم در اومد — یکی از کارای سختش جمع کردن پلاک هاست —— خواهشا ویدیو بزارید ازش

 7. pedramdx نوشته است

  سلام ببخشید الان ما نمیتونیم به خاطر ایران انلاین بازی کنیم؟؟؟؟؟

 8. سلام من اونکاری رو که شما برای تموم کردن تو درجه ی سختی گفتید انجام دادم ولی کار نکرد…چیکار کنم؟

 9. بله انجام دادم اما نشد…علاوه بر اون توی لوکیشن جوک 5 الی هیچ جکی نمیگه

 10. اون جوک ها درست شد اما نتونستم اونکاری که گفتید رو برای تموم کردم بازی تو درجه ی سخت انجام بدم

 11. بله ممنون…راستی از سیو چجوری پشتیبان بگیرم؟

 12. راه دیگه ای هم هست؟

 13. ممنون از راهنمائی هاتون امروز پلاتش کردم

 14. سلام من بازی رو دوبار در حالت اسان تموم کردم اما new game+برام نمیاد میشه راهنمایی کنید

 15. سلام ببخشید من تروفی اسکونجر رو گرفتم ولی تروفی ارتیفکت هارو هنوز بهم نداده

 16. با شمردن خودم دقیق تمام 85 تا ارتیفکت رو گرفتم ولی تو بخش کالکتبل ها زده 140 از 141…درصورتی که من تروفی اسکونجر رو دارم…توضیح بدید لطفا من به پلات این بازی شدیدا احتیاج دارم

 17. سروش خیراندیش نوشته است

  سلام یه سوالی داشتم اگه میشه حتما جواب بدید ممنون میشم
  هر موقع میخوام the last of us رو آنلاین بازی کنم ( رو یps4 )
  این پیام برام میاد :
  This content cannot be selected at this time
  میخوام بدونم چجوری باید انلاین بازی کنم ؟
  بازی هم آپدیت کردم لطفا جوابمو بدید ممنون میشم

 18. Xmbچیه ک گفتید ؟

 19. سلام و خسته نباشید. من اون قسمت هستم که داخل آب افتادم و آب با شدت زیاد در جریانه. هیچ کاری نمیتونم بکنم. شما هم دقیقا تا اونجا توضیح دادی.

 20. سلام .
  میخواستم بدونم که همه ی راهنمایی های بازی هارو شما خودتون درست کردید ? مثل عکس و مرتب کردن و …
  اگه اره که واقعا کارتون عالیه!!!،

 21. ببخشید برای من راهنمایی هاتون فقط تا joke location 3 اومده. پس بقیش کجاست؟

 22. آقا یه لطفی کنید دوستان من میخوام بازی رو پلات کنم ولی هر کاری میکنم مرحله آخر بازی سی و نمیشه یعنی مرحله اخرو رد میکنم دموی مرحله آخر میاد اسم تهیه کننده هام میاد ولی بعدش که میخوام بازی رو رو حات+ng grandedمیبینم نوشته کنتینیوم یعنی مرحله اخرو دوباره برم و گردندد سیو نمیشه تروفیش لطفا اگه کسی بلده راهنمایی کنه

 23. سلام بالاتر شما گفتین که برای گرفتن تروفی ۵ بار باید به جکای الی گوش بدین ولی بالا فقط سه بارشو گفتین
  ممنون میشم دوتای دیگه رو هم بگید

نظر شما چیست ؟

error: برای دریافت مطالب ، باید کاربر ویژه شوید * باتشکر