پلی استیشن تروفی ایران اولین و تنها مرجع راهنمایی و داستان کاملا فارسی بازی های رایانه ای
فروشگاه اینترنتی دی سی ماتریکس گیم

Life is Strange | Trophy Guide & RoadMap

نوشته شده توسط در دسته بندی PlayStation 4
 •  ارزش بازی : 9.8/10 (نظر شخصی)
 • درجه سختي : 1/10
 • تروفي افلاين : (59 /1 /1)
 • تروفي انلاين : ندارد.
 • زمان مورد نياز براي پلاتينيوم كردن بازي : کمتر از 10 ساعت.
 • تعداد دفعات تمام کردن بازی برای پلانتیوم کردن بازی : 1 بار.
 • درجه سختي بازي بر پلات تاثيري دارد؟ بازی درجه سختی ندارد.
 • راهنمایی به ترتیب امکان گرفتن تروفی هستش و شما کافیه که به ترتیب به اموزش تروفی ها عمل کنید.من این راهنمایی را جهت راحتی شما دوستان عزیز به این سبک نوشتم و لطفا نظراتتون را برای بهتر شدن سایت بنویسید.

بازی های کمی پیدا میشه که شما درگیر خودش کنه که بعد یک ساعت بازی کردن وقتی به ساعت نگاه کنید ببینید که ساعت 4 صبح هست و شما هنوز میخوایید یک دور دیگه محیط بازی بگردید! این بازی یکی از عناوین تحسین شده سال 2016 و همچین برنده BAFTA 2016 در بخشه داستان هستش. life is strange اثر استودیو نه چندان شنیده شده و بی تجربه dontnod دارای 5 اپیزود فوقالعاده که با داستانی عالی و ساده(البته از نطر من داستان اصلا ساده نیست! و بهتره از کلمه گیرا استفاده کنیم)و با ایده جدید پا به دنیای سرگرمی گزاشته و تونسته مخاطبان زیادی جذب خودش کنه و به یکی از بهترین بازی های سبک داستانی بشه.یکی از نکاتی که این عنوان به یک اثر خاص تبدیل کرده ساده بودن شخصیت ها و قابل فهم بودن انهاست سازنده های بازی کاملا با داستان بازی اشنا بدون و از پیچیدگی اضافی اجتناب کردن. موسیقی فوقالعاده-روانی گیم پلی-داستان و پیشینه تمام کارکترهای بازی و ..... دیگر امتیازات بازی هستش .اما بازی به دور از مشکل هم نیست درسته که life is strange عنوان عالی هستش اما فراموش نکنید این عنوان اثر استودیو کم تجربه dontnod هستش و بازی جای بهتر شدن خیلی داره  یکی از ضعف های این بازی حالت صورت کارکتر ها هستش که این ضعف در قسمت های حساس بازی کاملا قابل رویت هستش و این بی روحی و بی احساسی کارکتر ها واقعا  ازاردهنده هست. یکی از نکاتی که باید قبل شروع کردن بازی تو ذهنتون باشه اینکه شما دارید این بازی برای داستان آن بازی میکنید نه چیز دیگه! داستان رکن اصلی بازی هستش واقعا مهم نیست بازی هر از گاهی باگی داشته باشد اخه چه اهمیتی داره که گرافیک بازی ضعیف باشه و یا حتی اگر دقت کرده باشید اشکالات واقعا احمقانه مانند نبودن راننده در ماشین های در حال حرکت بازی را پر کرده باشد! این بازی فقط دارای داستان و داستان و فقط داستان است که life is strange شما را با یک داستانی تازه و خلاقانه رو به رو خواهد کرد که فراموش کردنش سخت خواهد بود.


نقشه راه

اول از همه سعی کنید از بازی نهایت لذت را ببرید این نوع ایده ها مخصوصا تو این زمانی که سازنده ها بیشتر از اینکه به فکر تولید بازی جدید باشن در حال ریمیک و ریمستر هستن کم پیدا میشه.روند گرفتن این تروفی در نوع خودش جالب هستش شما در نقش Maxine Caulfield که دانشجو عکاسی هستش و همیشه با خودش یک دوربین همراه داره هستید تمام تروفی های بازی مربوط به گرفتن عکس های اختیاری هستش که با توجه به راهنمایی میتونید به راحتی انها را دریافت کنید. با توجه به راهنمایی و عکس ها دقیقا پشت سر هم جلو برید تا تمام عکس های اختیاری بگیرید و چیزی از قلم نندازید.

 

 ? What If 
Unlock all other trophies from Life Is Strange

خسته نباشید! بازی سختی بود 🙂 مطمعنم که هنر عکاسیتون خیلی بهتر شده. شما پلاتی راحت اما به یادماندی گرفتید.

یک نکته جالب که شاید نمیدونستید در رابطه با اسمه این تروفی یعنی "? What if " هستش! در ابتدا که قرار بود بازی ساخته بشه اسمه این بازی Life Is Strange نبود و این پروژه کار خودشو با اسمه ? What if شروع کرد اما در اخرین لحظات قبل معرفی کامل این بازی اسم این اثر فوقالعاده به Life Is Strange تغییر کرد.

راهنمای اپیزود اول


Macro Eyes 
Take optional photo #1 in Episode 1: Chrysalis

اولین جایی در بازی که میتونید از ان عکس بگرید و اولین تروفی دریافت کنید در کلاس درس اول بازی قرار داره وقتی که کنترل مکس بدست اوردید قبل از خروج از کلاس به سمت نیمکت جلویی مکس برید روی اون نمیکت یک نوشته ریز قرار داره از اون عکس بگیرید و شما همین الان اولین تروفی خودتون دریافت کردید!

Wide Angles 
Take optional photo #2 in Episode 1: Chrysalis

بعد از اینکه از مدرسه بیرون اومدید دقیقا در وسط حیاط مدرسه یک مجسمه بزرگ وجود داره ازش عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Telephotogenic 
Take optional photo #3 in Episode 1: Chrysalis

دقیقا بعد از همون مجسمه قبل از خیابون چند تا پسر در حال اسکیت بازی کردن هستن به سمت یکی از اون پسر ها که عینک داره به نام justin برید و با اون صحبت کنید بعدش از شما یک سوال میپرسه در پاسخ به اون سوال گزینه دایره انتخاب کنید که justin میفهمه شما هیچی از اسکیت بازی کردن نمیدونید و شما رو مسخره میکنه و بهتون یکی از حرکت های اسکیت را میگه حالا وقتشه از قدرت جادویی خودتون استفاده کنید و زمان به عقب برگردونید و دوباره با justin صحبت کنید ولی این بار اون حرکتی که قبلا justin بهتون گفته بهش بگید بعدش justin از شما میپرسه : (که کدوم حرکت دوست داری ببینی؟) در جواب حرکت tre flip انتخاب کنید دوست justin این حرکت انجام میده ولی زمین میخورد ازش عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Close-Ups 
Take optional photo #4 in Episode 1: Chrysalis

بعد از اینکه از مدرسه به سمت خوابگاه راهی شدید توی راه دوتا پسر میبینید که در حال بازی فوتبال امریکایی هستن.همین مسیر ادامه بدید تا به یک نیمکت برسید که دختری به نام kate روش نشسته ( بعدا با این دختر داستان ها دارید! ) دقیقا کنار همون نیمکت یک سنجاب هستش ازش عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Red Eye 
Take optional photo #5 in Episode 1: Chrysalis

بعد از اینکه موفق شدید دخترهای جلوی درب اصلی خوابگاه اذیت کنید بالاخره میتونید داخل خوابگاه بشید.بعدش برید داخل اتاق مکس که در انتهای سالن قرار داره و در ایینه دیواری که کنار درب اتاق مکس هستش از خودتون عکس بگیرید.

Focused 
Take optional photo #6 in Episode 1: Chrysalis

بعد از اینکه از اتاقتون بیرون رفتید و با Juliet صحبت کردید میتونید برید داخل اتاق Victoria که دقیقا اتاق رو به رویی اتاق مکس هستش . در کنار درب اتاق Victoria یکسری عکس هستش اول با زدن دکمه ضربدر عکس ها بهم برزید و بعدش از این عکس ها عکس بگیرید تا تروفی دریافت کنید.

Zoomed In 
Take optional photo #7 in Episode 1: Chrysalis

بعد از اینکه از خوابگاه دختران بیرون رفتید و وارد حیاط شدید دختری با موهای بنفش به نام alyssa میبینید که روی نیمکت نشسته و همون دو تا پسری که داشتن توپ بازی میکردن توپشون به سره alyssa میزنن شما کافیه زمان عقب برگردونید و به alyssa هشدار بدید که جاشو عوض کنه و ایندفعه توپ به پنجره میخوره و باعث شکستگی پنجره میشه و شما برای گرفتن تروفی کافیه که از شکستگی روی پنجره عکس بگیرید.

Focal Pointed 
Take optional photo #8 in Episode 1: Chrysalis

شما وقتی وارد پارکینگ شدید در گوشه سمت راست پارکینگ یک مشین ار وی (RV) بزرگ میبینید که شیشه خیلی کثیفی داره ابتدا روی اون شیشه نقاشی کنید و بعدش از اون نقاشی عکس بگیرید و تمام شما تروفی را دریافت کردید.

Maximum Aperture 
Take optional photo #9 in Episode 1: Chrysalis

بعد از اینکه با Chloe به جنگل رفتید تا بازی اختیار مکس به شما داد مسیر را برگردید و به سمت سنگ ها برید روی سنگ ها یک پرنده هستش ازش عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Light Leak  
Take optional photo #10 in Episode 1: Chrysalis

شما به مسیرخودتون ادامه بدید و از تپه بالا برید تا به فانوس دریایی برسید و میبینید که Chloe بر روی نمیکت نشسته و ازش عکس بگیرید فقط توجه کنید که دقیقا باید از پشت سره Chloe عکس بگیرید.

Visionary 
Take all optional photos in Episode 1: Chrysalis

بعد از گرفتن تمام عکس ها در این اپیزود تروفی براتون باز میشه.

Chrysalis 
Finish Episode 1: Chrysalis

جز تروفی داستانی هستش و با تمام کردن مرحله داستانی براتون باز میشه.

راهنمای اپیزود دوم


Field Of View 
Take optional photo #1 in Episode 2: Out of Time

زمانی که شما از خوابگاه به اتاق kate رفتید یک خرگوش در سمت چپ اتاق میبینید ازش عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Full Exposure 
Take optional photo #2 in Episode 2: Out of Time

بعد از اینکه از خوابگاه بیرون اومدید و وارد حیاط شدید به سمت چپ برید جایی که یک نیمکت و یک سطل اشغال قرار داره ( همان مکان تروفی Close-Ups ) ابتدا با زدن دکمه مثلث  به سطل اشغال نگاه کنید و بعدش با زدن دکمه ضربدر  یک سیب بردارید و بر روی نیمکت بگزارید و میبینید که یک سنجاب به سمت نمیکت میاد تا سیب بخوره (از نیمکت یکم فاصله بگیرید تا سنجاب نترسه) بعدش مثله همیشه عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Processor 
Take optional photo #3 in Episode 2: Out of Time

وقتی برای خوردن صبحانه با اتوبوس مدرسه به رستوران Two Whales diner رفتید تا پیدا شدید یک عکس از تابلوی اصلی رستوران بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Image Stabilizer 
Take optional photo #4 in Episode 2: Out of Time

وقتی که از تابلو رستوران عکس گرفتید وارد رستوران نشوید به راهتون ادامه بدید و به سمت چپ بپیچید تا به پشت رستوران برسید اونجا یک سگ پشت حصار میبینید ازش عکس بگیرید تا تروفی دریافت کنید.

Compressed 
Take optional photo #5 in Episode 2: Out of Time

تا وارد رستوران شدید به سمت چپ رستوران جایی که دستشویی هستش برید بر روی یکی از ایینه ها نوشته : Fire Walk With Me از این نوشته عکس بگیرید و بازم یک تروفی دیگه!

Pixelated 
Take optional photo #6 in Episode 2: Out of Time

بعد از اینکه Chloe شمارو به قبرستون ماشین میبره ازتون میخواد که 5 تا بطری پیدا کنید و شما اجازه گشتن تو محیط بازی دریافت میکنید.به سمت اتوبوس بزرگ زرد رنگ برید و توجه داشته باشید که با همین زاویه که من عکس گرفتم از اتوبوس عکس بگیرید تا تروفی براتون باز بشه

Dynamic Range 
Take optional photo #7 in Episode 2: Out of Time

بعد از اینکه از اتوبوس عکس گرفتید مسیر سمت راست را دور بزنید و به پشته اتوبوس برید. اونجا یک اهو میبیند دنبال اهو برید و ازش عکس بگیرید و تروفی خودتون هم دریافت کنید.جالبه که بدونید قدرت عقب بردن زمان شما روی این اهو عمل نمیکنه!

Colorized 
Take optional photo #8 in Episode 2: Out of Time

بعد از خوشگذرونی با Chloe و تیر زدن به اون پنج بطری میبینید که Chloe میرود و روی یکی از ماشین ها دراز میکشد و اسلحه خودش را به سمت اسمان میگیرد تا این کارو کرد برید و ازش عکس بگیرید و یک تروفی فوقالعاده سخت و پیچیده را دریافت کنید 🙂

Meter Made 
Take optional photo #9 in Episode 2: Out of Time

بعد از اینکه Chloe را نجات دادید به مدرسه بازخواهید گشت. وارد کلاس شیمی بشید که کلاس رو به رویی کلاس عکاسی مکس هستش و با Warren صحبت کنید Warren از شما در رابطه با یک ترکیب شیمیایی سوال میپرسه بهش یک جواب غلط بدید و خواهید دید که نتایج ازمایش Warren اشتباه میشه زمان به عقب برگردونید و سوال Warren را از معلم شیمی بپرسید و معلم به شما اون ترکیب شیمیایی درست را میگه دوباره با Warren صحبت کنید ولی این بار بهش جواب درست بگید ازمایش Warren درست عمل میکنه و میتونید ازش عکس بگیرید و تروفی دریافت کنید.

Resolution Revolution 
Take optional photo #10 in Episode 2: Out of Time

خوب دیگه وقتشه از کلاس شیمی بیرون بیاید و به کلاس خودتون برید! بعد از اینکه وارد کلاس خودتون شدید Alyssa (همان دختر مو بنفش) را میبینید که کنار پنجره وایساده و داره بیرون را نگاه میکنه ازش عکس بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

Lab Master 
Take all optional photos in Episode 2: Out of Time

بعد از گرفتن تمام عکس ها در این اپیزود تروفی براتون باز میشه.

Out of Time 
Finish Episode 2: Out of Time

جز تروفی داستانی هستش و با تمام کردن مرحله داستانی براتون باز میشه.

راهنمای اپیزود سوم


Parallax View 
Take optional photo #1 in Episode 3: Chaos Theory

وقتی که از خواب پریدید و وارد راهرو شدید برید داخل حمام و با دختری به نام taylor صحبت کنید اون بهتون میگه که Victoria داخل اتاقش نیست شما با خیال راحت میتونید داخل اتاق Victoria که دقیقا اتاق رو به رویی مکس هستش بشید. تو اتاق Victoria یک اکشن فیگور میبینید که پشتش یک پوستر نصب شده این اکشن فیگور شبنما هستش به مدت 5 یا 6 ثانیه نور چراغ قوه روش بگیرید تا بدرخشه و بعدش ازش عکس بگیرید و اولین تروفی این اپیزود دریافت کنید.

Lenscrafted 
Take optional photo #2 in Episode 3: Chaos Theory

وقتی از خوابگاه خارج شدید و وارد حیاط خوابگاه شدید برید به سمت راست حیاط جایی که برای گرفتن تروفی های Close-Ups و Full Exposure قبلا بهش سر زدید اونجا یک نیمکت میبینید که یک سنجاب داره روش بالا و پایین میپره بار اول که میرید سمتش فرار میکنه زمان به عقب برگردونید و ایندفعه ازش عکس بگیرید تا تروفی را دریافت کنید.

The Reflex 
Take optional photo #3 in Episode 3: Chaos Theory

تا وارد به مدرسه شدید زود بسمت کلاس شیمی برید (قبلا برای گرفتن تروفی Meter Made به این مکان اومده بودید) اونجا یک اکواریوم میبینید اول بهش نگاه کنید و بعدش چراغشو روشن کنید حالا میتونید ازش عکس بگیرید و تمام یک تروفی دیگه!

Histogrammar 
Take optional photo #4 in Episode 3: Chaos Theory

تو همین کلاس شیمی در انتهای کلاس یک اسکلت میبینید که روی دهنش سیگار گزاشتن ازش عکس بگیرید و تروفی خودتون دریافت کنید.

Bokeh 
Take optional photo #5 in Episode 3: Chaos Theory

وقتی بالاخره وارد اتاق مدیر شدید میبینید که Chloe میره روی صندلی مدیر میشینه برای گرفتن تروفی کافیه که فقط ازش عکس بگیرید.

Pinholed 
Take optional photo #6 in Episode 3: Chaos Theory

شما شب به خونه Chloe میرید و اونجا میخوابید. فردا صبح وقتی که بیدار شدید و لباس هایی که Chloe گفت را پوشیدید برید داخل دستشویی که رو به رویه اتاق Chloe قرار داره اونجا یک ایینه دیواری میبینید رو به روش وایسید و از خودتون عکس بگیرید تا تروفی دریافت کنید.

RAW Strength 
Take optional photo #7 in Episode 3: Chaos Theory

وقتی از اتاق Chloe به طبقه پایین رفتید (اتاق نشیمن) یک پرنده میبینید.اول برید پنجره که کنار اشپزخونه هستش را باز کنید و بعدش برید پرنده را بترسونید تا از خانه بره بیرون بعدش به حیاط خانه برید و میبینید که اون پرنده روی فنس حیاط بالای نقاش قدیمی Chloe نشسته ازش عکس بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

Viewfinder 
Take optional photo #8 in Episode 3: Chaos Theory

وقتی که با Chloe به رستوران مادرChloe میرید یک کامیون قرمز دقیقا جلوی رستوران در اون طرف خیابون میبینید بار اولی که میخواید از اون کامیون عکس بگیرید راننده کامیون نمیزاره باهاش حرف بزنید و اون راننده اطلاعاتی درباره کامیون بهتون میده زمان به عقب برگردونید و ایندفعه قبل عکس گرفتن با راننده صحبت کنید و مشخصات کامیون بهش بدید و اون هم میزاره که از کامیون عکس بگیرید حالا برای گرفتن تروفی کافیه که فقط از اون کامیون قرمز رنگ عکس بگیرید.

Optican 
Take optional photo #9 in Episode 3: Chaos Theory

بعد از اینکه از کامیون عکس گرفتید به سمت راست رستوران برید اونجا یک پرنده مرده روی زمین میبینید ازش عکس بگیرید و تروفی خودتون را دریافت کنید.

Flash 
Take optional photo #10 in Episode 3: Chaos Theory

در اخرای این اپیزود وقتی به گذشته دور برمیگردید و نقش مکسه 13 ساله را بازی میکنید میبیند که پدرChloe از شما و Chloe با دوربینش یک عکس میگیره وقتی که عکسش را گرفت دوربینش روی میز میزاره و میره که غذا درست کنه برید و دوربین را بردارید و از Chloe و پدرش عکس بگیرید و شما همین الان علاوه بر گرفتن اولین عکس مکس یک تروفی هم دریافت کردید!

Camera Eye 
Take all optional photos in Episode 3: Chaos Theory

بعد از گرفتن تمام عکس ها در این اپیزود تروفی براتون باز میشه.

 

Chaos Theory 
Finish Episode 3: Chaos Theory

جز تروفی داستانی هستش و با تمام کردن مرحله داستانی براتون باز میشه.

 

راهنمای اپیزود چهارم


Ambient 
Take optional photo #1 in Episode 4: Dark Room

وقتی که سرگذشت دنیای قبلی Chloe را دیدید و باز سرنوشت Chloe را عوض کردید که باز پدرش بمیره به زمان اصلی برمیگردید و خواهید دید که Chloe پشت میزش نشسته و در حال کار با کامپیوترش هستش از همون پشت ازش عکس بگیرید و اپییزود چهارم بازی با تروفی اغاز کنید.

Time-Lapsed 
Take optional photo #2 in Episode 4: Dark Room

وفتی وارد انباری خونه Chloe شدید به سمت در ورودی گاراژ برید اونجا میتونید یک لونه پرنده که زیر یک چوب هستش را ببینید اول با زدن  به انها نگاه کنید و بعدش چوب را حرکت بدید و در اخر یک عکس از لونه پرنده بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

Balance 
Take optional photo #3 in Episode 4: Dark Room

بعد از اینکه با Chloe به حیاط خوابگاه پسران رفتید توی راه دوتا پسر میبینید که در حال بازی فوتبال امریکایی هستن. در سمت چپ انها مسیر ادامه بدید تا اینکه به چند تا تیکه سنگ که روی زمین چیده شدن برسید بعد از اینکه ازشون عکس بگیرید تروفی براتون باز میشه.

Rangefinder 
Take optional photo #4 in Episode 4: Dark Room

در همین حیاط شما میتوانید استاد شیمی و Samuel (سرایدار) پیدا کنید که باهم روی یک نیمکت نشستن.برید و با Samuel درباره حیوانات صحبت کنید و بعدش گزینه squirrels انتخاب کنید خواهید دید که Samuel یک بلوط را از جعبه برمیداره و به سمت زمین پرت میکنه و یک سنجاب میاد که اون بلوط را بخوره حالا شما باز برید و به اون جعبه بلوط ها دست بزنید و ازش یک بلوط دیگه بردارید و پرتاب کنید میبینید که یک سنجاب دیگه هم میاد که بخوره وفتی که دیدید این دوتا سنجاب بهم رسیدن ازشون عکس بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

Gamma Value 
Take optional photo #5 in Episode 4: Dark Room

وقتی که وارد خوابگاه پسران شدید به راهروی سمت راست خوابگاه برید. اونجا یک پنجره هستش از پنجره به بیرون نگاه کنید و از ردپاهای بزرگ عکس بگیرید و بازم هم یک تروفیه دیگه!

Dioptric Power 
Take optional photo #6 in Episode 4: Dark Room

وقتی با Chloe سوار ماشین شدید و به ساحل دریا رفتید قبل از اینکه وارد ماشین frank بشید از اونجا چند تا نهنگ مرده روی ساحل میبینید شما میتونید از نهنگ وسطی که تیره تر هستش نسبت به بقیه نهنگ ها عکس بگیرید و تروفی خودتون را دریافت کنید.

Fisheye 
Take optional photo #7 in Episode 4: Dark Room

وقتی که با Chloe به مزرعه رفتید تا اینکه کنترل مکس بدست اوردید به سمت چپه طویله برید جایی که فنس های چوبی قرار داره خواهید دید که یک پرنده روی این فنس ها نشسته برای گرفتن تروفی از این پرنده عکس بگیرید و اگر پرنده قبل عکس گرفتنتون پرواز کرد میتونید زمان به عقب برگردونید و دوباره تلاش کنید!

Manually Exposed 
Take optional photo #8 in Episode 4: Dark Room

زمانی که توانستید به قسمت بالایی طویله برید در انتهای طبقه یک جغد هستش از جغد عکس بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

Tripod 
Take optional photo #10 in Episode 4: Dark Room

دقیقا زمانی که وارد vortex club party شدید جلوی شما استخر قرار داره به پشته سرتون بالا نگاه کنید یک پنجره هستش که از اونجا ماه معلومه.از اون دو تا ماه عکس بگیرید تا تروفی براتون باز بشه.

Slideshow 
Take optional photo #9 in Episode 4: Dark Room

بعد از اینکه عکس قبلی را گرفتید استخر را دور بزنید تا به یک میز برسید که یک دختر پشتش نشسته کنار همون میز یک درب هست که به دستشویی بازی میشه برید داخلش در مقابلتون یک پسر به اسم Justin میبینید که یک نقاشی جلوشه ازش عکس بگیرید و اخرین تروفی مربوط به عکس گرفتن این فصل را دریافت کنید.

Shutterbug 
Take all optional photos in Episode 4: Dark Room

بعد از گرفتن تمام عکس ها در این اپیزود تروفی براتون باز میشه.

 

Dark Room 
Finish Episode 4: Dark Room

جز تروفی داستانی هستش و با تمام کردن مرحله داستانی براتون باز میشه.

 

راهنمای اپیزود پنجم


Incandescent 
Take optional photo #1 in Episode 5: Polarized

برای گرفتن اولین تروفیه اپیزود اخر بازی باید زمانی که کنترل مکس را در داخل کلاس درس بدست اوردین به سمت Kate برید که در صندلی کناری شما نشسته اول با Kate یک صحبتی بکنید بعد از اینکه با Kate صحبت کردید بازی بهتون اجازه عکس گرفتن از Kate میده و بعد از اینکه عکس را گرفتید تروفی براتون باز میشه.

Night Vision 
Take optional photo #2 in Episode 5: Polarized

بعد از اینکه وارد گالری عکاسی شدید به راهتون مستقیم ادامه بدید و به سمت راست بپیچید. اونجا یک پله میبینید که به پایین میره. از اون پله استفاده کنید و به سالن پایین برید و از زنی که روی یکی از صندلی ها نشسته عکس بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

Framed 
Take optional photo #3 in Episode 5: Polarized

وقتی که دوباره به  the dark room برگشتید و با Jefferson صحبت کردید خواهید دید که david madsen (پدرChloe) برای نجات شما میاد وقتی که david روی زمین افتاد زمان را به جایی که داشتید هنوز با Jefferson حرف میزدید برگردونید و ایندفعه شما از  Jefferson میتوانید که یک لطف بخواهید که براتون انجام بده و باید در جواب Jefferson گزینه One Last Picture را انتخاب کنید. بعد از اینکه Jefferson از شما عکس میگیره تروفی براتون باز میشه.

Camera Obscura 
Take optional photo #4 in Episode 5: Polarized

بعد از اینکه به شهر برگشتید و از فروشگاهی که اتش گرفته بود عبور کردید خواهید دید که بنزین اتش میگیرد و به سمت رستوران کشیده میشود و باعث انفجار رستوران خواهد شد. زمان را به عقب برگردانید و نزدیک رستوران بشید و روی بنزین خاک بریزید که دیگه اتش نتواند باعث انفجار بشه.به جلوتون نگاه کنید یک نهنگ میبینید که طوفان ان را به خشکی پرت کرده برای گرفتن تروفی باید از اون نهنگ عکس بگیرید.

 Blowup 
Take optional photo #5 in Episode 5: Polarized

بعد از گرفتن عکس قبلی به سمت کوچه سمت راست رستوران بروید. در سره همان کوچه روی سقف ساختمان اولی یک ماشین را میتوانید ببینید از ماشین عکس بگیرید و تروفی را دریافت کنید.

   Iris 
Take optional photo #6 in Episode 5: Polarized

و باز هم شما به کلاس درس باز خواهید گشت و شما میتونید روی صندلی جلویی مکس نوشته "Rachel Amber ♥ 4 Ever" را ببینید وقتی با زدن دکمه  به این نوشته نگاه میکنید نوشته به "max caulfield ♥ 4 Ever" تغییر میکنه و اگر یکبار دیگر به نوشته نگاه کنید نوشته تبدیل به "Chloe Price ♥ 4 Ever" میشه حالا شما باید از این نوشته عکس بگیرید تا تروفی براتون باز بشه.

Sensor 
Take optional photo #7 in Episode 5: Polarized

شما وقتی که میخوایین از کلاس درس خارج بشید وارد راهرو خوابگاه خودتون میشید! بعد از اینکه پازل را حل کردید و دوباره به خوده مکس تبدیل شدید و وارد راهرویی میشید که پر از عکس هستش. قبل از اینکه به انتهای راهرو برسید میتوانید به سمت راست بپیچید (همان جایی که حمام قرار داره) در انتهایه این راهرو یک پنجره باز میبینید که بیرون ان سنجاب های بزرگ قرار داره برای گرفتن تروفی مثله همیشه از سنجاب ها عکس بگیرید 😐

On Display 
Take optional photo #8 in Episode 5: Polarized

بعد از اینکه وارد راهرو اصلی مدرسه شدید خواهید دید که همه دارن برعکس راه میرن و در اصل زمان داره برعکس میچرخه (تا همین جاش به اندازه کافی عجیب بود 😐 ) اما به هیچکدوم از این اتفاقات توجه نکنید و به سمت دستشویی دختران برید اما قبل از اینکه وارد دستشویی بشید در گوشه همان سالنی که دستشویی قرار داره یک اسکلت هستش برای گرفتن تروفی به نزدیکی اسکلت بروید و با زدن صفحه لمسی دسته کتاب مکس را باز کنید بعد اینکار بهتون تروفی داده میشه.

Light Meter 
Take optional photo #9 in Episode 5: Polarized

شما در این کابوس به یک بخشی میرسید که نباید دیده بشید و در همین بخش به یک محیطی میرسید که شبیه راهرو مدرسه و پر از قفسه هستش. برای گرفتن تروفی باید قفسه Warren را پیدا کنید و از داخلش عکس بگیرید. برای پیدا کردن قفسه Warren وقتی که راه مستقیم شد در اولین جایی که میتوانستید به سمت راست بپیچید برید و و باز هم به سمت راست بپیچید حالا شما پشت قفسه ها هستید و قفسه Warren دقیقا رو به رو شما قرار داره کار لازم را انجام بدید و تروفی برای شماست.

برای راحتی شما دوستان نقشه پیدا کردن این قفسه را تهییه کردم:

 

Silhouettes 
Take optional photo #10 in Episode 5: Polarized

بعد از این مکانی که شبیه راهرو مدرسه بود شما به مکانی شبیه همان قبرستون ماشینی خواهید رسید که در اپیزود دوم برای اولین بار شاهدش بودیم. در این مکان شما اول باید دنبال پنج عدد بطری بگردید مکان بطری ها سرراست هستش و فقط کافیه یکدور محیط را بگردید.بعد از پیدا کردن پنج تا بطری را پیدا کردید وقتی داشتید از این قبرستون ماشین خارج میشدید و نزدیک فانوس دریای میشدید در سمت راست شما یک میز قرار داره که پنج تا بطری روش چیده شده است. از این بطری ها عکس بگیرید و اخرین تروفی کله این بازی مربوط به عکس گرفتن را دریافت کنید.

Selfie Awareness 
Take

اندکی درباره

نويسنده مجموعه پلی استیشن تروفی ایران

13 نظر درباره “Life is Strange | Trophy Guide & RoadMap”

 1. سلام این روش که جدیدا تروفی ها رو به ترتیب مینویسین خیلی عالیه و باعث میشه تروفی های از دست دادنی رو راحت جا نذاریم و مجبور به انجام دوباره ی بازی ها نشیم.
  ممنون از راهنمایی و سایت خوبتون

  • MR_Halix نوشته است

   خیلی ممنونم . من برای همین مشکل راهنمایی هامو به این سبک نوشتم و به امیدخدا راهنمایی های بعدی هم همین طور خواهد بود.تیم PST نهایت تلاشش را برای راحتی شما میکنه.

 2. سلام . مرسی بابت راهنمایی سعی میکنم که حتما بازی رو تجربه و پلات کنم

 3. واقعا راهنمایی کاملی بود خیلی ممنون از علی جان و تیم پی اس ترافی . اما این یک مشکلی که داره اینکه این راهنمایی زیادی کامله ! برای این بازی کوچیک چون من بازی کردم و پلات کردم میگم .شما همین وقت و دقت سره یک بازی بزرگتر میزاشتید خیلی بهتر میشد و برای خودتونم بهتر بود.

  ولی بازم ممنون از شما واقعا با راهنمایی شما مثل آب خوردن میشه پلات کرد

  سپاس

 4. سلام ممنون خیلی عالی و کامل بود. راستی لیست تروفی فیفا ۱۷ رو نمیذارید؟؟؟

 5. سلام خیلی ممنون. ببخشید من یه سوال در مورد تروفی همه ی بازیا دارم تو ps4 جایی هست که لیست تروفی ها رو بزنه؟منظورم اونایی نیست که گرفتیم ها منظورم لیست کامل تروفی هاست

 6. علی جان خسته نباشی راهنمای جامع و کاملی بود
  لطفا تروفی های fifa 17 را قرار بدید بی صبرانه منتظرم
  با تشکر از تیم محترم ps trophy

 7. سلام میخاستم بدونم اگه بازی رو روی کالکتبل مود بریم تروفیا داستانیش رو هم میده؟؟
  همون تروفیایی ک برا کامل کردن اپیزودا میده

 8. پس عكسا كو?

نظر شما چیست ؟

error: برای دریافت مطالب ، باید کاربر ویژه شوید * باتشکر