پلی استیشن تروفی ایران اولین و تنها مرجع راهنمایی و داستان کاملا فارسی بازی های رایانه ای
فروشگاه اینترنتی دی سی ماتریکس گیم

GTA V | Trophy Guide

نوشته شده توسط در دسته بندی PlayStation 3

ارزش بازی: 10/10

درجه سختی پلتینیوم: 6/10

تروفی های آفلاین: 32 (26, 4, 2)

تروفی های آنلاین: 18 (14, 2, 1, 1)

زمان لازم برای گرفتن کل تروفی های بازی: بیش از 150 ساعت ( 60-50 ساعت برای سینگل پلیر ، بیش از 100 ساعت برای مولتی پلیر )

حداقل دفعات لازم برای انجام بازی از ابتدا: 1

تعداد تروفایی که احتمال جا انداختن دارن: (6) ، TP Industries Arms Race, Red Mist, Kifflom!, Three Man Army, Altruist Acolyte & Wanted: Alive or Alive

تروفی های گلیچ شده: (2) ، Kifflom! [با پچ 1.01 فیکس شد], Enjoy your Stay

آیا کد تقلب تروفی ها رو غیر فعال میکنه؟ بله

آیا درجه سختی در گرفتن تروفی ها تاثیر داره؟ خیر

 

آیا در مفهوم برخی از قبیل :روفی ها مشکل دارید ؟ آیا نیاز به راهنمایی آنلاین در PSN دارید ؟ دوست دارید بهترین باشید و بازی ها را اولین نفر 100% کنید ؟ آمایلید کار ما ادامه داشته باشد و از ما حمایت کنید ؟

پس ... کاربر ویژه ما شوید


برای عضویت در گروه کاربران ویژه شما میتوانید ب: در انجمن ما با در اینچا عضو شوید و سپس به قسمت عضویت ویژه در اینجا بروید .

بحث و گفتگو در انجمن ( کلیک کنید )

 


Los Santos Legend
Congratulations! You're Vinewood's biggest star!

تبریک میگویم! شما بزرگترین ستاره Vinewood هستید!

.::تروفی های بخش سینگل پلیر::.


Solid Gold, Baby!
Earn any 70 Gold Medals on Missions, Strangers and Freaks.

در بازی کلا 116 تا مرحله وجود داره که میتونید با تکمیل هدف های مشخص شده در اون مراحل مدال طلا بگیرید. (71 مرحله اصلی و 45 مرحله فرعی )

نکته: این تروفی رو میتونید بعد از تموم کردن بازی هم بگیرید.

نکته: مدال هایی که در مسابقات و چلنچ ها میگرید در این تروفی بی تاثیر هستند.

شما مجبور نیستید در اولین اقدامتون برای تکمیل مرحله تمام اهداف رو تکمیل کنید. ( مثلا، باید مرحله رو زیر 10 دقیقه و با دقت تیر اندازی بالای 50% تموم کنید تا مدال طلا رو بگیرید. اگر برای بار اول فقط یدونه از هدف هارو تکمیل کردید، میتونید بعدا دوباره مرحله رو ریستارت کنید و اون یکی هدف رو تکمیل کنید )

نکته: روشی که گفتم در مراحل Rampages قابل اجرا نیست و در این مراحل باید تمام اهداف رو با هم تکمیل کنید.

برای اینکه بفهمید چقدر مدال طلا دارید از منوی بازی به بخش Game برید و گزینه Replay Story Mission یا Replay Strangers & Freaks رو انتخاب کنید. چون بخش خاصی نیست که تعداد مدال ها رو نوشته باشه باید خودتون بشمرید!

در بعضی مراحل اگر بمیرید در پایان بازی جلوی بعضی اهداف مینویسه Checkpoint. اگر این اتفاق بیفته باید مرحله رو از اول شروع کنید و بدون مردن تموم کنید.

نکته: صحنه قطع ها ( Cutscenes ) به زمان مرحله اضافه میشن. با دکمه میتونید صحنه ها رو رد کنید.

اکثر مراحل فرعی ( The Strangers & Freaks ) زمان کمی برای گرفتن مدال طلا میخوان پس سعی کنید تا جایی که میتونید در این مراحل مدال طلا بگیرید.


Career Criminal
Attain 100% Game Completion.

برای گرفتن این تروفی مجبور نیستید تمامی مراحل رو کامل بدید. ( بجز مراحل اصلی )

برای 100% کردن بازی تمام موارد زیر رو تکمیل بکنید:

مراحل اصلی ( 50% )

· تمام 69 مرحله اصلی + تمام 5 مرحله قراداد ترور لستر ( Lester's Assassination Contracts )

مراحل فرعی ( 10% )

· کافیه فقط 20 مرحله از 58 مرحله رو تکمیل کنید.

نکته: برای 100% کردن این بخش، باید 20 مرحله فرعی که برای فرانکلین موجوده رو تکمیل کنید. ( مراحل فرعی بقیه شخصیت ها برای 100% کردن این قسمت تاثیر نداره )

سرگرمی و خوش گذرانی ها ( 10% )

· در سالن رقص ( در نقشه با نماد مشخص هست ) یک رقص خصوصی بگیرید.
· سالن تیراندازی: حداقل یک مدال برنز در هر 3 چالش در بخش های Hand Guns, Submachine Guns, Assault Rifles, Shotguns, Light Machine Guns and Heavy categories ( جمعا 18 مدال )
· تکمیل 5 مسابقه خیابانی ( حداقل مدال برنز در هر مسابقه )
· تکمیل 5 مسابقه جاده خاکی ( حداقل مدال برنز در هر مسابقه )
· در یک مسابقه تنیس برنده بشید
· یک بازی گلف رو کامل کنید ( شامل 9 مرحله میشه. مهم نیست از ضربات مشخص شده -Par- کمتر یا بیشتر بزنید. فقط بازی رو کامل کنید )
· در یک بازی دارت برنده بشید.
· در 3 مسابقه سه گانه حداقل مدال برنز کسب کنید.
· کامل کردن کلاس پرواز با گرفتن حداقل مدال برنز در همه 12 درس
· چتر بازی ( تمام 13 مرحله )

رویدادهای اتفاقی ( 15% )

· 14 تا از رویداد های اتفاقی رو تکمیل کنید ( این مراحل وقتی دارید تو مناطق خاصی از شهر گشت میزنید فعال میشن و تعدادشون زیاد هست )

موارد متفرقه ( 15% )

· 50 عدد قطعه سفینه فضایی پیدا کنید. (From Beyond The Stars )
· 50 عدد تکه نامه پیدا کنید. (A Mystery, Solved )
· 25/50 تا از چالش Under The Bridges رو کامل کنید. ( با هواپیما یا هلیکوپتر باید از زیر پل ها رد بشید )
· 25/50 تا از چالش Stunt Jumps رو کامل کنید. ( با ماشین یا موتور از سکوی های پرتاب یا محل های خاصی بپرید )
· 8/15 تا از چالش Knife Flights رو کامل کنید. ( باید با هواپیما از بین ساختمان ها بصورت برعکس –یک بال به پایین و دیگری به سمت بالا- رد بشید )
· 5 تا از ساختمان هایی که در بازی قابل خرید هستند رو بخرید.
· یک ماشین رو از وبسایت بخرید.
· با Chop ( سگ فرانکلین ) بازی کنید. ( از منویی که اسلحه رو انتخاب میکنید، توپ رو انتخاب کنید و به یه جایی پرت کنید تا چاپ توپ رو براتون بیاره )
· یک Booty Call رو تکمیل کنید. ( وقتی در سالن رقص معیار علاقه! یکی از رقاص ها پر شد، شمارش رو به شما میده و بعدا میتونید بهش زنگ بزنید تا قرار بزارید. بعدا باید به خونه رقاص برید تا ... )
· یکی از زن هایی که شب ها کنار خیابون وایمیستن رو سوار کنید و به یه جای خلوت برید. بعدا بازی میگه چه دکمه ای رو بزنید تا ... .
· به یکی از مغازه ها دستبرد بزنید. وارد مغازه بشید و تفنگ رو به سمت صاحب مغازه بگیرید تا صندوق رو خالی کنه.
· به سینما برید. ( مجبور نیستید کل فیلم رو ببینید )
· با دوستاتون 4 فعالیت رو کامل کنید. ( به سینما برید ، به سالن رقص برید ، دارت بازی کنید ، به نوشیدنی فروشی –بار- برید )

نکته: برای اینکه بفهمید چند درصد بازی رو تکمیل کردید از منوی بازی به بخش Stats برید و گزینه Checklist 100% رو انتخاب کنید. اگه میخواید کامل بفهمید کدوم کار ها یا مراحل ها رو رو انجام ندادید در سایت Rockstar Games Social Club ثبت نام کنید. بعدا PSN id خودتونو وارد کنید و یکبار در بازی آنلاین بشین تا آمار شما در سایت ثبت بشه. بعدا از صفحه کاربری خودتون بازی GTA V رو انتخاب کنید و به بخش Checklist برید.


San Andreas Sightseer
Explore all of Los Santos and Blaine County

تمام نقاط نقشه رو کاوش کنید. وقتی در منوی بازی نقشه رو باز کنید، نقاطی که کاوش نکردید رو با رنگ خاکستری نشون میده و اون قسمت از نقشه معلوم نیست. برای کاوش کل نقشه کافیه با هواپیما یا هلیکوپتر از بالای نقاطی که کاوش نکردید رد بشید تا در نقشه معلوم بشه.

اگر میخواید تروفی رو سریع تر بگیرید، از ارتش یدونه جت بدزدید تا سریع تر بتونید نقاط رو کاوش بکنید. این تروفی شامل کاوش اقیانوس هم میشه. کافیه با هواپیما از بالای اقیانوس رد بشید تا در نقشه ظاهر بشه.

نکته: نقشه بازی وقتی رنگش آبی تیره میشه تموم میشه و از این نقطه به بعد جزو تروفی حساب نمیشه.

تروفی براتون وقتی حدود 95% نقشه رو کاوش کردید باز میشه.


All's Fare in Love and War
Purchase Downtown Cab Co. and complete a private fare.

این ملک رو فقط میتونید با فرانکلین بخرید و قیمتش $200,000 هست. برای خرید این ملک اول باید مرحله Nervous Ron رو تکمیل کنید. این ملک رو میتونید در Vinewood شرقی و بخش شمال شرقی لوس سانتوس با نماد پیدا کنید.

وقتی ملک رو خریدید صبر کنید تا رائول (Raul) بهتون زنگ بزنه و بگه که یک مسافر خصوصی دارید. ( مسافر های معمولی حساب نیستن ) مرحله در نقشه با علامت P معلومه. کافیه برید و مسافر رو به مقصد برسونید و وقتی از ماشین پیاده شد تروفی رو میگیرید.

نکته: نیازی نیست اطراف ملک بگردید تا رائول زنگ بزنه. تا وقتی که با فرانکلین بازی میکنید امکان داره مرحله فعال بشه براتون.


TP Industries Arms Race
Purchase McKenzie Field Hangar and win the arms race.

نکته مهم: بعد از تکمیل مرحله The final heist فقط با فرانکلین میتونید مرحله آخر رو فعال کنید. در این مرحله Devin میاد پیشتون و شما رو متقاعد میکنه تا مایکل رو بکشید. بعدا به موبایل شما پیامک میاد و به شما 3 تا انتخاب میده که شما باید گزینه (C (Deathwish رو انتخاب بکنید تا هیچکدوم از شخصیت های اصلی بازی نمیرن.

این مراحل رو فقط میتونید با تروور انجام بدید. برای خرید ملک ابتدا باید مرحله Nervous Ron رو تکمیل کنید. قیمت این ملک $150,000 هست میتونید در بخش شمالی Grand Senora Desert با نماد پیدا کنید.

بعد از خرید ملک باید 10 مرحله قاچاق سلاح رو تکمیل بکنید. 5 تا از مراحل رو با هواپیمای Cuban 800 انجام میدید و 5 تای دیگه رو با ماشین BF Dune Buggy.

برای شروع مراحل کافیه با دکمه سوار یکی از این وسایل نقلیه بشین و مرحله رو تکمیل کنید. بعدا وقتی به آشیانه برگشتید سوار اون یکی وسیله بشید و مرحله اون رو تکمیل کنید.

برای اینکه مراحل زودتر در دسترس قرار بگیره، بعد از اینکه هر 2 مرحله رو تکمیل کردید با موبایل بازی رو سیو کنید و از منوی بازی سیو رو لود کنید تا 2 مرحله بعدی فعال بشه. همچنین میتونید بعد از تکمیل 2 مرحله از آشیانه دور بشید ( حدود 1.5 مایل ) و دوباره برگردید تا مراحل بعدی فعال بشن.

مراحل هواپیما: در این مراحل باید با هواپیما به مقصد مشخص شده برید و با دکمه از بالا بمب یا محموله ( بسته به مرحله ) بندازید و دوباره به آشیانه برگردید.

مراحل ماشین: در این مراحل باید با ماشین به مقصد مشخص شده برید و یک محموله رو بردارید ( با ماشین از روش رد بشید برمیداره ) و به آشیانه برگردید. البته دشمن ها هم شما رو تعقیب میکنن که هم میتونید فرار کنید و هم همشونو بکشید.

نکته: برای اینکه در مراحل دچار مشکل نشید مهارت رانندگی و پرواز تروور رو تا جایی که میتونید افزایش بدید.


Multi-Disciplined
Attain a gold medal in all applicable hobbies and pastimes.

در بازی 6 عدد سرگرمی وجود داره که برای گرفتن این تروفی باید در همه اونا یک مدال طلا بگیرید.

برای گرفتن تروفی در فعالیت های زیر یک مدال طلا بگیرید:
· کلاس پرواز
· مسابقات خیابانی
· مسابقات دریایی
· مسابقات جاده خاکی
· مسابقات سه گانه
· سالن تیراندازی

راهنما:

- در کلاس پرواز کافیه در آموزش اول مدال طلا بگیرید. ( ساده هست )
- برای اینکه مسابقات خیابانی فعال بشه اول باید مرحله Hao ( مرد چینی ) رو تکمیل بکنید که خودش شامل مسابقه هست و میتونید در مسابقه مدال طلا بگیرید. ( مراحل Hao فقط بین ساعات 8 شب تا 5 صبح قابل بازی هستند و فقط با فرانکلین فعال میشه و با نماد در نقشه مشخص هستند )
- مسابقات دریایی بعد از تمکیل مرحله Hood Safari فعال میشه و کافیه در یکی از این مسابقات مدال طلا بگیرید. ( این مراحل رو میتونید با هر 3 شخصیت انجام بدید )
- مسابقات جاده خاکی بعد از تکمیل مرحله Mr. Philips فعال میشه و کافیه در یکی از این مسابقات مدال طلا بگیرید. ( این مراحل رو میتونید با هر 3 شخصیت انجام بدید )
- مسابقات سه گانه بعد از تکمیل مرحله Daddy's Little Girl فعال میشه. این مسابقات شامل شنا، دوچرخه سواری و دویدن میشه. ( این مراحل رو میتونید با هر 3 شخصیت انجام بدید )
- در سالن تیراندازی تا جایی که میتونید سریع باشید و به وسط اهداف بزنید. سعی کنید تیرتون به خطا نره تا ضریب امتیازتون رو از دست ندید.


From Beyond the Stars
Collect and return all spaceship parts.

در بازی کلا 50 عدد قطعه سفینه فضایی وجود داره. برای اینکه قطعات در نقشه اسپاون ( Spawn ) بشن ابتدا باید مرحله Fame or Shame رو تکمیل کنید و بعدا مرحله فرعی Far Out رو شروع کنید. این مرحله فقط برای فرانکلین فعال هست و در Sandy Shores با نماد مشخص هست.

بعد از اینکه تمام قطعات رو جمع کردید با فرانکلین به پیش Omega برید.

نکته: قطعات رو میتونید با هر 3 شخصیت جمع کنید ولی مرحله فقط برای فرانکلین فعال هست.

این قطعات مستطیل شکل و درخشان هستند و وقتی نزدیکش بشید ویبره دسته فعال میشه. برای جمع کردن این قطعات کافیه از روشون رد بشید تا قطعه رو برداره.
البته 6 عدد از این قطعات رو فقط با هلیکوپتر میشه برداشت.

همچنین میتونید از سگ فرانکلین ( Chop ) برای پیدا کردن قطعات استفاده کنید. کنار چاپ بایستید و دکمه رو بزنید و گزینه پیاده روی رو انتخاب بکنید. وقتی که با چاپ هستید دکمه رو بزنید. اگر در نزدیکی شما هر کالکتبل ـی باشه چاپ میدوه سمتش. در نقشه کوچک بازی، چاپ رو با نماد استخوان نشون میده.

گلیچ: احتمال داره یکی از قطعات سر جای خودش نباشه. اگه این اتفاق افتاد، شخصیت رو تعویض کنید و بعدا دوباره همون شخصیت رو انتخاب بکنید.

نام: From Beyond the Stars1.jpg نمایش: 252 اندازه: 36.7 کیلو بایت


A Mystery, Solved
Solve the mystery of Leonora Johnson.

در بازی کلا 50 عدد تکه نامه وجود داره. بعد از اینکه همه اونارو جمع کردید مرحله Killer برای فرانکلین فعال میشه.

راهنما: به تروفی From Beyond the Stars مراجعه کنید. ( بالا )

نام: A Mystery, Solved.jpg نمایش: 261 اندازه: 42.9 کیلو بایت

Waste Management
Purchase the old dock and collect all nuclear waste.در بازی کلا 30 عدد زباله هسته ای وجود داره. برای جمع کردن این زباله ها باید بارانداز Sonar Collections رو بخرید. این ملک بعد از تکمیل مرحله The Merryweather Heist براتون فعال میشه و قیمتش $250,000 هست.زباله های هسته ای به رنگ زرد هستند و زیر آب میدرخشند. برای جمع کردن این زباله ها باید با زیر دریایی از روشون رد بشین.کنترل زیر دریایی: سرعت ، ترمز ، بالا رفتن ، پایین آمدنبعد از اینکه ملک رو بخرید به موبایل شما برنامه Trackify اضافه میشه. از این برنامه وقتی سوار زیر دریایی بشید میتونید استفاده کنید. این برنامه مثل ردیاب ( Sonar ) عمل میکنه و زباله های هسته ای رو با ضربان قرمز نشون میده.گلیچ: احتمال داره یکی از زباله ها سر جای خودش نباشه. اگه این اتفاق افتاد، شخصیت رو تعویض کنید و بعدا دوباره همون شخصیت رو انتخاب بکنید.
نام: Waste Management.jpg نمایش: 249 اندازه: 32.8 کیلو بایت


Red Mist
Complete all Rampages.

نکته مهم: بعد از تکمیل مرحله The final heist فقط با فرانکلین میتونید مرحله آخر رو فعال کنید. در این مرحله Devin میاد پیشتون و شما رو متقاعد میکنه تا مایکل رو بکشید. بعدا به موبایل شما پیامک میاد و به شما 3 تا انتخاب میده که شما باید گزینه (C (Deathwish رو انتخاب بکنید تا هیچکدوم از شخصیت های اصلی بازی نمیرن.

وحشیگری ها جزو مراحل فرعی حساب هستند و فقط برای تروور بعد از مرحله Trevor Philips Industries فعال میشن. در بازی 5 مرحله وحشیگری وجود داره. در این مراحل باید تعداد مشخصی از دشمنان رو در حد زمانی بکشید.

اولین مرحله وحشیگری در Grand Senora Desert با نماد مشخص هست.

بعد از اینکه مرحله اول رو تموم کردید، مراحل بعدی در نقشه با نماد جمجمه نارنجی مشخص هستند. مراحلی که تکمیل کردید با نماد مشخص هستند.

نکته: در این مراحل شما تیر بی نهایت بعلاوه 25 عدد نارنجک دارید. سعی کنید حالت تیر اندازی Traditional GTA رو انتخاب کنید. همچنین میتونید از قدرت "دیوانه" تروور ( و رو با هم فشار بدید ) در این مراحل استفاده کنید.

5 مرحله وحشیگری به ترتیب زیر باز میشن:

وحشیگری #1
· مکان: Sandy Shores
· هدف: کشتن 25 نفر از افراد دشمن زیر 2 دقیقه با سلاح AK47 و نارنجک

وحشیگری #2
· مکان: Rancho
· هدف: کشتن 30 نفر از افراد دشمن زیر 2 دقیقه با سلاح SMG و نارنجک

وحشیگری #3
· مکان: Chamberlain Hills
· هدف: کشتن 30 نفر از افراد دشمن زیر 2 دقیقه با سلاح AK47 و نارنجک

وحشیگری #4
· مکان: Great Chaparral
· هدف: کشتن 35 نفر از افراد دشمن زیر 2 دقیقه با سلاح AK47 و نارنجک انداز

وحشیگری #5
· مکان: Mirror Park
· هدف: کشتن 20 نفر از افراد دشمن زیر 2 دقیقه با سلاح sawn-off shotgun و نارنجک

نام: Red Mist.jpg نمایش: 250 اندازه: 75.8 کیلو بایت


Show Off
Complete all Stunt Jumps.

در بازی کلا 50 عدد پرش شاهکار ( Stunt Jumps ) وجود داره. برای یک پرش موفق، باید با 4 تا تایر ( 2 تا برای موتور ) و در محل مشخص شده بدون تصادف فرود بیاید. سعی کنید با سرعت متوسط به سمت سکو های پرتاب برید. چون بازی محل دقیق فرود رو بهتون نمیگه، باید چندبار امتحان بکنید تا محل دقیق فرود رو پیدا کنید.

اگه پرش رو درست انجام بدید، پیام Stunt Jump completed! رو صفحه نمایش ظاهر میشه. راه بخصوصی وجود نداره که بفهمید کدوم پرش ها رو انجام ندادید.

سعی کنید قبل از هر پرش با موبایل خودتون گزینه quick save رو انتخاب بکنید. اگر پرش ناموفق بود، از منوی بازی سیو رو لود کنید تا سریعتر بتونید پرش رو انجام بدید.
بهترین شخصیت برای انجام این پرش ها فرانکلین هست. میتونید با استفاده از قدرت فرانکلین ( و رو با هم فشار بدید ) زمان رو آهسته کنید تا بتونید درست از سکوی پرتاب بپرید.

بهترین وسیله برای اکثر Stunt Jump ها موتور Pegassi Bati 801 هست. این موتور رو میتونید با استفاده از اینترنت موبایل ـتون در بخش Travel & Transport با قیمت $10,000 بخرید.


Kifflom!
Complete your path to enlightenment... or not.

نکته مهم: بعد از تکمیل مرحله The final heist فقط با فرانکلین میتونید مرحله آخر رو فعال کنید. در این مرحله Devin میاد پیشتون و شما رو متقاعد میکنه تا مایکل رو بکشید. بعدا به موبایل شما پیامک میاد و به شما 3 تا انتخاب میده که شما باید گزینه (C (Deathwish رو انتخاب بکنید تا هیچکدوم از شخصیت های اصلی بازی نمیرن.

برای گرفتن این تروفی باید تعدادی مرحله مربوط به برنامه اپسیلون ( Epsilon Program ) رو انجام بدید. همچنین باید $90,500 داشته باشید. ( البته در مرحله آخر $2,100,000 پول بدست میارید که ارزششو داره )

نکته: این مراحل رو فقط با مایکل میتونید انجام بدید.

برای گرفتن تروفی به ترتیب زیر عمل کنید:

مرحله #1

با موبایل مایکل به اینترنت وصل بشید و به سایت epsilonprogram.com برید. به پایین صفحه سایت برید و گزینه Evaluate Your identity رو انتخاب کنید. از شما سوال هایی میپرسه و فرقی نداره چه گزینه ای رو انتخاب کنید.

مرحله #2

بعد از مدتی ( 12 ساعت در بازی )، آیکون در منطقه Raton Canyon ظاهر میشه. برید اونجا.

مرحله #3

بعد از اینکه به کامیون قرمز رسیدید و صحنه قطع تموم ( Cutscene ) شد، کمی بعد براتون ایمیل میاد. لینک ایمیل رو با دکمه باز کنید تا به سایت اپسیلون وارد بشید و $500 پول اهداء کنید.

مرحله #4

بعد از 12 ساعت در بازی، نماد در نقشه ظاهر میشه. ( اگر نشد، در خونه خودتون چندبار بخوابید تا ظاهر بشه )

مرحله #5

بعد از تموم شدن صحنه قطع یدونه ایمیل دیگه براتون میاد. ایمیل رو باز کنید و با دکمه به سایت اپسیلون برید و اینبار $5,000 پول اهداء کنید.

مرحله #6

به مرحله بعدی که در نقشه با نماد ظاهر میشه برید. ( اگر نشد، در خونه خودتون چندبار بخوابید تا ظاهر بشه )

مرحله #7

در این قسمت باید 5 تا ماشین برای اپسیلون جمع کنید. بعد از اینکه ماشین رو پیدا کردید به نماد برید تا ماشین رو در گاراژ پارک کنید. محل دقیق ماشین ها در نقشه زیر مشخص هست: ( ترتیب جمع کردن ماشین ها مهم نیست )

نام: Kifflom!.jpg نمایش: 255 اندازه: 76.1 کیلو بایت

نکته مهم: قبل از برداشتن آخرین ماشین و پارک در گاراژ بازی رو سیو کنید. چون احتمال داره بعد از اینکه آخرین ماشین رو پارک کردید اپسیلون براتون ایمیل نفرسته. اگر این اتفاق افتاد سیوتون رو لود کنید.

مرحله #8

به مرحله بعدی که در نقشه با نماد ظاهر میشه برید. ( اگر نشد، در خونه خودتون چندبار بخوابید تا ظاهر بشه )

مرحله #9

در این مرحله شما باید با دستگاه فرازمینی موارد مقابل رو پیدا کنید : 1- تلویزیون 2- باطری ماشین 3- کفش

با دکمه نشانه گیری کنید و اگر به یکی از این وسایل نزدیک بشید معیار آبی ، صدای دستگاه و ویبره دسته شما بیشتر میشه.

مرحله #10

$10,000 پول به اپسیلون اهداء کنید. ( دو بار $5,000 اهداء کنید )

مرحله #11

بعد از چندبار خوابیدن به نماد برید.

مرحله #12

بعد از تموم شدن صحنه قطع یدونه ایمیل دیگه براتون میاد. ایمیل رو باز کنید و با دکمه به سایت اپسیلون برید و بر روی Click here to purchase official Epsilon Robes set کلیک کنید و سپس گزینه Buy Robes رو انتخاب کنید.

مرحله #13

بعد از اینکه 24 ساعت از خرید شما گذشت میتونید در کمد لباس مایکل از قسمت Outfits لباس ها رو بپوشید. باید 10 روز پشت سر هم بدون اینکه لباستون رو عوض کنید اینا رو بپوشید. سریع ترین راه اینه که پشت سر هم بخوابید تا 10 روز تموم بشه.

هنگام این مرحله شخصیت رو عوض نکنید چون احتمالا مایکل لباس هاشو عوض میکنه.

مرحله #14

بعد از اینکه لباس ها رو 10 روز پشت سر هم پوشیدید، به نماد برید.

مرحله #15

مرحله ساده هست و باید یک نفر رو با هواپیما به مقصد برسونید

مرحله #16

بعد از چندبار خوابیدن به نماد برید.

مرحله #17

اینبار باید شما 5 مایل در دشت قدم بزنید یا بدوید. فقط مناطقی که بازی به شما اخطار Now inside the Epsilonism pilgrimage zone رو میده جزو مرحله حساب میشن. یکی از روش ها اینه که در یکطرف دشت بایستید و به سمت دیگر بدوید. اینکار رو چندبار انجام بدید. یه راه ساده هم وجود داره که باید با کش شوک هارو خم کنید تا مایکل دور خودش بگرده تا مرحله تموم بشه

بعد از اینکه مرحله تموم شد به موبایل شما زنگ میزنن.

مرحله #18

به نماد برید.

مرحله آخر

مرحله آخر رو میتونید با 3 پایان مختلف تموم کنید:

1- ماشین رو به مقصد برسونید. جایزه: تراکتور قدیمی زنگ زده

2- قبل از رسیدن به مقصد با ماشین فرار کنید. جایزه: $1,000,000 پول

3- همه رو در مقصد بکشید و از دست پلیس فرار کنید. جایزه: $2,100,000 + مدال طلای مرحله ( بهترین گزینه )


Three Man Army
Survive 3 minutes on at least a 3 star Wanted Level with all three characters together off mission.

نکته مهم: بعد از تکمیل مرحله The final heist فقط با فرانکلین میتونید مرحله آخر رو فعال کنید. در این مرحله Devin میاد پیشتون و شما رو متقاعد میکنه تا مایکل رو بکشید. بعدا به موبایل شما پیامک میاد و به شما 3 تا انتخاب میده که شما باید گزینه (C (Deathwish رو انتخاب بکنید تا هیچکدوم از شخصیت های اصلی بازی نمیرن.

ابتدا باید مرحله Friends Reunited رو تموم کنید تا بتونید با همه 3 شخصیت برید بیرون. ( برای مثال من با شخصیت "مایکل" توضیح میدم. ترتیب زنگ زدن هم مهم نیست ) اول به تروور زنگ بزنید. بلافاصله به فرانکیلن زنگ بزنید. بعدا یک ماشین 4 در بدزدید یا بخرید و در نقشه به نماد برید و با زدن بوق ماشین دوستتون رو سوار کنید. بعدا به فرودگاه اصلی شهر ( در جنوبی ترین نقطه شهر ) برید و وارد فرودگاه بشید. بعدا درجه تحت تعقیبی شما 3 ستاره میشه. 3 دقیقه بدون اینکه پلیس ها شما رو گم کنن توی فرودگاه رانندگی کنید تا تروفی رو بگیرید.

نکته: برای اینکه تروفی رو راحت تر بگیرید، تایر و زره ماشین رو ارتقاء بدید. ( Bulletproof Tires , Armour )


Out of Your Depth
You're gonna need a bigger boat...

برای گرفتن این تروفی باید توسط یک کوسه خورده شوید! کوسه ها در مناطق عمیق تر اقیانوس اسپاون ( Spawn ) میشن. با یک جت اسکی یا قایق به اقیانوس برید و در مناطق عمیق تر کمی بگردید تا در نقشه کوچک شما نقطه قرمزی ظاهر شود. بعدا به داخل آب بپرید و صبر کنید تا کوسه به شما حمله بکنه. ( اکثر مواقع کوسه دور شما میچرخه و بعد از مدتی به شما حمله میکنه ) در موارد نادر احتمال حمله کوسه به شما وقتی سوار جت اسکی/قایق هستید هم وجود داره.


Altruist Acolyte
Deliver an unsuspecting victim to the Altruist Cult.

نکته مهم: بعد از تکمیل مرحله The final heist فقط با فرانکلین میتونید مرحله آخر رو فعال کنید. در این مرحله Devin میاد پیشتون و شما رو متقاعد میکنه تا مایکل رو بکشید. بعدا به موبایل شما پیامک میاد و به شما 3 تا انتخاب میده که شما باید گزینه (C (Deathwish رو انتخاب بکنید تا هیچکدوم از شخصیت های اصلی بازی نمیرن.

این تروفی رو فقط میتونید با تروور و در رویدادهای اتفاقی بگیرید. این مراحل وقتی در شهر میگردید فعال میشن و در نقشه کوچک شما با رنگ های سفید و آبی ( دوستان ) و قرمز ( دشمن ها ) ظاهر میشن.

رویدادهای اتفاقی محل ثابتی دارند. بهترین رویداد اتفاقی برای این تروفی در دامنه جنوبی کوه Chiliad هست.

نام: Altruist Acolyte Cult.jpg نمایش: 213 اندازه: 34.6 کیلو بایت

بعد از اینکه فرد مورد نظر رو سوارد کردید و ازتون خواست تا در مقصد پیادش کنید، نقشه رو باز کنید و به فرقه Altruist در سمت چپ کوه Chiliad برید. ( در نقشه با نماد مشخص هست ) در نقشه کوچک دنبال خط بنفش برید تا به در اردوگاه برسید. صبر کنید تا در رو باز کنن. بعد از تموم شدن صحنه قطع تروفی براتون باز میشه.


A Lot of Cheddar
Spend a total of $200 million across all three characters.

200 میلیون دلار برای خرید سهام، تفنگ، ماشین و ملک و ... خرج کنید. باید با هر شخصیت حداقل یک چیز بخرید. بهترین وقت برای گرفتن این تروفی بعد از تکمیل مرحله Big Score هست. در اواخر این مرحله هر شخصیت حدود 25 میلیون دلار پول بدست میاره.

نکته: برای اینکه بدونید چقدر پول خرج کردید از منوی بازی به Stats و بعدا به Cash برید.

ساده ترین راه برای گرفتن تروفی خرید و فروش سهام هست. به اینصورت که شما تمام پول ـتونو در یک سهام سرمایه گذاری میکنید و سریع همون سهام رو میفروشید. اینکار رو تا 200 میلیون دلار ادامه بدید. ( مثال: اگر 10 میلیون دارید اینکار رو باید 20 بار انجام بدید )

خرید سهام: برای خرید سهام با دکمه موبایل ـتون رو باز کنید و به اینترنت برید. بعدا به بخش Money and Services برید. سایت LCN رو انتخاب بکنید و زیر بخش Markets سهام یکی از شرکت ها رو بخرید.

فروش سهام: برای فروش سهام، بعد از اینکه سهام رو خریدید Sell All رو انتخاب کنید و گزینه Confirm رو بزنید.

همچنین در مراحل ترور لستر، میتونید با خرید سهام شرکت هایی که در لیست زیر هست پول زیادی بدست بیارید.

 • مرحله Hotel Assassination - سهام شرکت Betta Pharmaceuticals (سایت BAWSAQ)
 • مرحله Multi-Target Assassination - سهام شرکت Debonaire (سایت LCN)
 • مرحله Vice Assassination - سهام شرکت Fruit (سایت BAWSAQ)
 • مرحله Bus Assassination - سهام شرکت Vapid (سایت BAWSAQ) *
 • مرحله Construction Assassination - سهام شرکت GoldCoast (سایت LCN)

* بعد از تکمیل مرحله سهام رو بخرید.

نکته مهم: قبل از شروع مراحل ( بجز چهارمی ) تمام پول هر 3 شخصیت رو در شرکت مورد نظر سرمایه گذاری کنید.

بعد از چند روز ( داخل بازی ) سهام شرکتی که خریدید بالا میره و سود زیادی میکنید.

نکته: مرحله اول این قراردادها جزو مراحل اصلی هست و باید انجام بشه ولی بقیه مراحل رو تا پایان بازی انجام ندید تا پولی که سرمایه گذاری میکنید زیاد باشه.


Trading Pure Alpha
Make a profit over your total investments in the stock market.

برای گرفتن این تروفی باید در یکی از سهام ها که خریدید سود کنید. بعد از چند ساعت ( داخل بازی ) قیمت سهام ها تغییر میکنه. افزایش قیمت سهام با پیکان سبز و کاهش قیمت سهام با پیکان قرمز نشان داده میشه. ( در بخش portfolio میتونید از تغییر قیمت ها مطلع بشید ) اگر قیمت سهام شما افزایش یافته اون رو بفروشید تا تروفی رو بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سهام به تروفی A Lot of Cheddar مراجعه کنید.

یکی از روش ها برای گرفتن تروفی خرید سهام در مراحل ترور لستر هست:

همچنین در مراحل ترور لستر، میتونید با خرید سهام شرکت هایی که در لیست زیر هست پول زیادی بدست بیارید.

 • مرحله Hotel Assassination - سهام شرکت Betta Pharmaceuticals (سایت BAWSAQ)
 • مرحله Multi-Target Assassination - سهام شرکت Debonaire (سایت LCN)
 • مرحله Vice Assassination - سهام شرکت Fruit (سایت BAWSAQ)
 • مرحله Bus Assassination - سهام شرکت Vapid (سایت BAWSAQ) *
 • مرحله Construction Assassination - سهام شرکت GoldCoast (سایت LCN)

* بعد از تکمیل مرحله سهام رو بخرید.

نکته مهم: قبل از شروع مراحل ( بجز چهارمی ) تمام پول هر 3 شخصیت رو در شرکت مورد نظر سرمایه گذاری کنید.

بعد از چند روز ( داخل بازی ) سهام شرکتی که خریدید بالا میره و سود زیادی میکنید.

نکته: مرحله اول این قراردادها جزو مراحل اصلی هست و باید انجام بشه ولی بقیه مراحل رو تا پایان بازی انجام ندید تا پولی که سرمایه گذاری میکنید زیاد باشه.

روش دوم به اینصورت هست که وقتی مراحل رویداد های اتفاقی رو تکمیل کنید ( وقتی در شهر میگردید فعال میشن ) فرد مورد نظر بهتون پیامک میزنه و میگه که پولدار هست و برای تشکر، کمی از سهام شرکتش رو به شما میده. سریع به بخش portfolio سایت سهام برید و سهام رو بفروشید تا تروفی رو بگیرید.


Pimp My Sidearm
Fully mod a weapon.

یکی از ساده ترین تروفی ها که میتونید هم در بخش آنلاین و هم در بخش تک نفره بازی ( بعد از اینکه مرحله Complications رو تموم کردید ) بگیرید. برای اینکار باید $3,381 پول داشته باشید. به مغازه تفنگ فروشی ( Ammu-Nation ) برید و تفنگ Pistol رو انتخاب کنید و وسایل زیر رو بخرید تا تروفی روبگیرید:

 • Extended Clip - $387
 • Flashlight - $472
 • Suppressor - $1822
 • Army Tint - $100
 • LSPD Tint - $600

همچنین میتونید این تروفی رو با ارتقاء تفنگ های رایگانی که در بخش آنلاین هستند بگیرید یا اگر بازی شما Collector's Edition هست میتونید با خرید اسلحه Pistol .50 و Bullpup Shotgun که رایگان هستند تروفی رو باز کنید ( بعد از خرید همه ارتقاء ها که اونا هم رایگان هستند )

Numero Uno
GTA Online: Obtain first place in all competitive game types.

در بخش آنلاین بازی های رقابتی زیادی وجود داره که باید برای گرفتن تروفی در همه اون ها مقام اول رو کسب کنید. این بازی های رقابتی شامل:

 • Deathmatch ( در این نوع مسابقه هم تیمی ندارید و باید هر کس رو که دیدید بکشید )
 • Team Deathmatch ( مثل بالایی هست ولی اینبار به صورت تیمی مبارزه میکنید )
 • Air Race ( مسابقاتی که با هواپیما، هلیکوپتر و جت میدید )
 • Land Race - Standard ( مسابقاتی که در اکثرا در شهر برگذار میشن و از اسلحه نمیشه استفاده کرد )
 • Land Race - GTA ( مثل بالایی هست ولی در این مسابقات استفاده از اسلحه آزاد هست )
 • Land Race - Rally ( مسابقاتی که در هر ماشین دو نفر میشینن و راننده نقشه نداره و باید کمک راننده بهش جهت بده )
 • Sea Race ( مسابقات دریایی )
 • Arm Wrestling ( مسابقات مچ اندازی که میتونید با دوستتون انجام بدید ، حداقل برد در یک round )
 • Darts ( مسابقات دارت - حداقل برد در یک leg )
 • Golf ( گلف - حداقل یک hole )
 • Tennis ( تنیس - حداقل یک set )
 • Shooting Range ( سالن تیراندازی -برد در یکی از Cover Target, Random Target or Target Grid )
 • Parachuting ( چتربازی )
 • Gang Attack ( یکی از مکان هایی که این مراحل فعال میشن فرودگاه خاکی در Sandy Shores هست )
 • Survival Mode ( یک بازی رو تا آخر یعنی 10 راند تموم کنید )

خوشبختانه میتونید تمام موارد بالا رو با یک یا دو نفر از دوستاتون راحت بگیرید. ( البته Rally race و Team Deathmatch به حداقل 4 نفر نیاز داره ) شما میتونید به تنهایی Survival Mode و Gang Attack رو بعد از رسیدن به لول 15 و 18 تکمیل کنید. برای شروع یک مرحله یا مسابقه از منو به اینصورت عمل کنید: Online => Jobs => Host Job => Rockstar Created

برای گرفتن این تروفی باید به لول 18 برسید تا Gang Attack ها باز بشن. برای اینکه بدونید در کدوم بازی های رقابتی برنده شدید به اینصورت عمل کنید: Stats => Awards => Victory


The Midnight Club
GTA Online: Use custom vehicles to win 5 races.

برای گرفتن تروفی باید 5 مسابقه رو با وسیله ای که در مغازه Los Santos Customs ارتقاء دادید ببرید. بعد از اینکه مرحله آموزشی رو در ابتدای GTA Online تموم کردید مغازه های Los Santos Customs ( در نقشه با نماد مشخص هستند ) براتون باز میشن. بعدا Simeon بهتون زنگ میزنه و به شما میگه که یک ماشین رو بدزدید تا بتونید به عنوان ماشین شخصیتون ازش استفاده کنید. بک ماشین رو ( بجز ماشین های سریع و قیمتی ) بدزدید و مطمئن بشید که قابلیت ارتقاء داره. بعدا به مغازه Los Santos Customs برید و tracker و insurance بخرید. ( برای بار اول رایگان هستند )

بعد از اینکه از مغازه بیاید بیرون مسابقات در نقشه با نماد ظاهر میشن. روی یکی از این علامت ها برید و گزینه host a race رو انتخاب کنید. از قسمت تنظیمات مسابقه مطمئن بشید گزینه Custom Vehicles روی ON باشه و گزینه Vehicle Class رو با کلاس خودرو شخصیتون یکی کنید. برای مثال: اگر یک ماشین کوپه دارید باید کلاس Coupe رو انتخاب کنید. ( اگر کلاسی که انتخاب میکنید با کلاس ماشینتون یکی نباشه نمیتونید از اون وسیله استفاده کنید ) اگر میخواید بدونید کلاس ماشینتون چیه، دکمه وقتی دارید با ماشین رانندگی میکنید بزنید و در پایین سمت راست صفحه نشون میده. این تروفی رو نمیتونید در Solo Session بگیرید و باید باحداقل یک نفر دیگه مسابقه بدید.

بعد از اینکه تنظیمات مسابقه رو درست کردید منتظر بمونید تا حداقل یک نفر به بازی جوین بشه. بعدا مسابقه رو شروع کنید. شما باید در 5 مسابقه مقام اول رو کسب کنید. لازم نیست با یک ماشین تمام 5 مسابقه رو ببرید.

همچنین میتونید دوستتون رو به بازی دعوت کنید و تعداد دور ها ( laps ) رو روی 1 تنظیم کنید و مسیری کوتاه مثل Criminal Records رو انتخاب کنید و 5 بار برنده بشید. بعد از تکمیل هر مسابقه میتونید با انتخاب گزینه Replay مسابقه رو تکرار کنید.


Unnatural Selection
GTA Online: Complete all 10 waves of a Survival.

این مراحل رو میتونید بعد از رسیدن به لول 15 بازی کنید ولی اگر یکی از دوستاتون لول 15 باشه میتونه شما رو به بازی خودش دعوت بکنه و شما باهاش بازی کنید. در این مراحل باید در 10 دور تمام دشمنا رو بکشید ( یعنی مثلا در هر دور 30 نفر دشمن میاد و بعد از اینکه همه رو کشتید میرید دور بعد و دور بعد سخت تر میشه )

مود Survival رو اگه با 4 نفر هم بازی کنید بازم سخت هست و در دور های آخر دچار مشکل میشید. همچنین در بعضی از دورها افراد دشمن با ماشین یا هلیکوپتر میان و کشتن این دسته خیلی سخ هست و اگر لول شما پایین باشه به احتمال زیاد میمیرید.

راهنمای تکمیل 10 دور Survival:

اول از همه باید به مغازه تفنگ فروشی ( Ammu-Nation ) برید و برای تمام اسلحه هایی که دارید مهمات بخرید. اینکار باعث میشه که در وسط جنگ دنبال تیر نگردید! برای شروع مود Survival به اینصورت عمل کنید: Online => Jobs => Host Job => Rockstar Created => Survival و نقشه Boneyard رو انتخاب کنید

اندکی درباره

اولین و تنها نویسنده و سازنده ویدئو های راهنمایی بازی های رایانه ای به زبان فارسی در جهان

26 نظر درباره “GTA V | Trophy Guide”

 1. محمد نوشته است

  واقعا ازتون ممنونم،سایتتون فوق العادس

 2. عرفان نوشته است

  سلام ببخشید من این بازی داستانیشو تموم کردم و دیگر هیچ ماموریتی در بازی نیست در ضمن 2 تروفی بیشتر بهم نداده راستش یکبار کد تقلب زدم میخواستم بدونم باید چیکار کنم تروفی هایی که مراحلشو رفتم ولی بهم نداده رو بگیرم ؟
  باید بازی رو از دوباره بازی کنم یعنی پاک کنم و دوباره نصب کنم ممنون از سایت خوبتون

 3. امیر حسین نوشته است

  سلام دوست عزیز یک سوال داشتم:
  در بازیgta v مال ps4 برای آنلاین بازی کردنش نیاز به کارتplus هست یا نه؟

 4. milad نوشته است

  سلام ببخشید این تروفی تیونینگ کردن ماسین تو لیست نیست من خیلی لازمش دارم ممنون میسم قرار بدهید یا در جوابم بنویسیدش ممنون

  • سلام
   اسن تروفی رو بگید لطفا

   • milad نوشته است

    سلام اسم تروفی los santos custome هست ممنون

    • سلام
     به نویسنده اش میگم بزارش
     اما در این حد بگم : برای یک ماشین باید همه تجهیزات رو بخری .
     1. Armor — Armor Upgrade 20%
     2. Brakes — Street Brakes
     3. Brakes — Sport Brakes
     4. Bumpers — Custom Front Splitter
     5. Bumpers — Custom Rear Bumper
     6. Engine — EMS Upgrade, Level 1
     7. Exhaust — Dual Exit Exhaust
     8. Hood — Vented Hood
     9. Horn — Truck Horn
     10. Lights — Xenon Lights
     11. Plate — Blue on White 2
     12. Respray — Primary Color — Chrome
     13. Repsray — Secondary Color — Chrome
     14. Skirts — Custom Skirts
     15. Suspension — Lowered Suspension
     16. Transmission — Street Transmission
     17. Turbo — Turbo Tuning
     18. Wheels — Wheel Type — SUV — Benefactor
     19. Wheels — Wheel Color — Black
     20. Wheels — Wheel Accessories — Custom Tires
     21. Wheels — Wheel Accessories — Bulletproof Tires
     22. Wheels — Wheel Accessories — Black Tire Smoke
     23. Windows — Light Smoke
     همه در فروشگاه Los Santos Customs هست.

 5. amir نوشته است

  ببخشید یعنی حرف ما اینقدر بی ارزشه ؟
  بهتون گفتم توی اینفیمس یه تروفی رو نزاشتین . لظفا اضافه کنید که دوستان هم بدونن
  اما شما بدون پاسخ کامنت منو پاک کردید
  توی یه بازی دیگه هم گفتم اما بازم شما همینکارو کردید
  واقعا مارو دلسرد کردید 🙁

 6. سلام…
  با تشکر از وقتی که گذاشتین باید بگم که یه تروفی تو لیستتون نیست اونم تروقی Wanted : Alive or Alive هست…

 7. محمد نوشته است

  سلام خسته نباشید…
  من میخوام gta v story mode رو اجرا کنم پیغام میده که save data is corrupted
  سیو هم از اینترنت دانلود کردم بازم همون پیغام رو داد

  یه سوال دیگه هم داشتم
  میشه تمام تروفی های بازی رو پاک کنم ؟؟؟
  مرسی

 8. ss نوشته است

  سلام من کل استوری رو کامل کردم فقط مشکلم اینه نامه برا همه دوستام تو مپ بود به جز من از رو فیلم رفتم بازم نبود نمیدونم چیکار باید بکنم لطفا راهنماییم کنید اصلا هیچ نامه ای وجود نداره تو مپم کنسولمPs4

 9. سلام مرسی از سایت خوبتون من چندتا سوال داشتم شدیدا به کمکتون احتیاج دارم اول اینکه چجوری میتونم 150 میلیون دلار برای خرید باشگاه گلف بدست بیارم ؟ پول خیلی زیادیه هر چقدرم پول جمع کنی بازم نمیشه
  دوم اینکه چجوری میشه یه سری خونه های ویلایی و لوکسی که واسه خرید تو سایت گذاشتن خرید ؟ نمیشه خرید هیچ ایکونی واسه خریدشون نیس …
  سوم اینکه من بازیو با 73 % تموم کردم و مراحل استرینجرز اند فریکز رو هم رفتم ولی واسه فرانکلین هنوز یه ماموریت وجود داره که موقه سوییچ کردن معلومه ولی تو نقشه معلوم نیس الان تنها چیزایی که برام تو نقشه هس ماموریت های پرش با چتر و شکار با ترور هست چیکار کنم اگه مرحله ی دیگه ای هسن باز بشه ؟ و چیکار کنم اجازه بده اون خونه هارو بخرم؟

  • شما بايد مراحل راندوم اونت و مراحل مسابقه اي رو بريد
   براي بدست اوردن پول زياد بايد به گوشي خود
   برويد و بعد به اينترنت برويد بعد به گزينه (money and service) و سپس به LCN برويد
   بعد رو گزينه ي avg change يعني فلش قرمز و روي بيشترين ضرر پول خود را بگذاريد و بعد ببميريد و اينقدر اين كار
   را تكرار كنيد تا پول خود را به سقف پول برسيد 2148000000$

 10. سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون یه سوال داشتم تروفی from beyond the stars برام باگ شده با اینکه تمام قطعه ها رو جمع کردم و حتی ماشین هم برداشتم تروفی رو به من نداد ? به نظرتون چیکار کنم تا تروفی رو بگیرم ؟

 11. ?Mashinamo che jori bime konam
  ماشینمو چه جوری بیمه کنم؟

 12. یه چند تا چیز رو ننوشتید
  به رنک 25 برنز . 50سیلور .100گلد برسید

 13. سلام، پس چرا چندتا از تروفی های بخش انلاین رو نزاشتید؟
  مثلا تروفی Decorated و Full refund.

 14. سلام من تروفي كامل كردن بازي رو نگرفته بودم به خاطر كد تقلب ولي رفتم به سيو ٩٨% بعد بدون زدن كد تقلب تا ١٠٠% رفتم و تروفي رو
  گرفتم

نظر شما چیست ؟

error: برای دریافت مطالب ، باید کاربر ویژه شوید * باتشکر